Erakorraline arstiabi

Ida-Tallinna Keskhaigla erakorralise meditsiini osakonnas saad vältimatut meditsiinilist abi olenemata ravikindlustusest (ka selle puudumisel). Vältimatu on arstiabi olukorras, kus selle edasilükkamine ohustab otseselt inimese elu või tervist. Lapsed nooremad kui 15-eluaastat saavad abi Lastehaiglas.

Erakoralise abi saamiseks pead esmalt pöörduma osakonna registratuuri isikuttõendava dokumendi esitamiseks (kohustuslik!) ning visiiditasu maksmiseks.

Erakorraline arstiabi

Visiiditasu ei tule maksta, kui oled

  • alla 19-aastane,
  • 80-aastane või vanem (isikuttõendava dokumendi esitamisel),
  • rase (rasedakaardi esitamisel) või
  • vältimatu ambulatoorse eriarstiabi osutamise korral, millele järgneb vahetult statsionaarse tervishoiuteenuse osutamine.

Lisaks isikut tõendavale dokumendile võiksid võimalusel kaasas olla varasemate haigusjuhtude väljavõtted ja igapäevaselt tarvitatavate ravimite nimekiri.

 

Haiglast väljakirjutamisel tuleb sul koju pöörduda isiklike vahenditega (eraauto, takso, buss). Väljakirjutamine võib toimuda ka öisel ajal.

Sinu esmase tervise seisundi hindamise ja vaatluse viib läbi triaažiõde. Triaaž määratleb abi andmise kiiruse ja viisi. Selle liigituse põhjal jaotame patsiendid 5 kategooriasse – punased, oranžid, kollased, rohelised ja sinised. Terviseseisundi muutumisel võid alati pöörduda triaaži – või kabinetis töötava õe poole.

Kõrva-nina-kurguhaiguste erakorraline vastuvõtt asub Põhja-Eesti Regionaalhaiglas ja Lastehaiglas.
 

EBOLA INFO

Inimesed, kes on viibinud viimase 21 päeva jooksul Ebola viirushaiguse levikuga riskipiirkonnas (Guinea, Libeeria, Sierra Leone, Kongo Demokraatlik Vabariik) või kokku puutunud nimetatud piirkonnas viibinud inimestega ja kellel 3 nädala jooksul (haiguse peiteperiood on 2 – 21 päeva) tekivad järgmised haigusnähud:

palavik (üle 38,5°C)

NING vähemalt üks järgmistest haigustunnustest:

tugev peavalu

• oksendamine, kõhulahtisus, kõhuvalu

• ebaselge päritoluga veritsemine või verejooks (ninaverejooks, igemete veritsemine, veriokse, veriroe, veritähnus või maakulopapulaarne lööve kerel)

PEAKSID

• püüdma kiiresti saada meditsiiniabi

• enne meditsiiniasutusse kohaleminemist helistama sinna ette, et selle personal saaks teie sisselaskmisel kasutada asjakohaseid kaitsevahendeid.

Tallinna linnas tuleb abi saamiseks pöörduda Lääne-Tallinna Keskhaigla Nakkuskliinikusse Paldiski mnt. 62 - (www.ltkh.ee/index.php?page=188)

Vastuvõtutoa telefon

659 8507

Haigla info

659 8598


Info Ebola kohta: www.terviseamet.ee

 

Asukoht ja kontaktid

Asume Ida-Tallinna Keskhaigla Ravi tn üksuses.

Infot erakorralise meditsiini osakonnas viibivate haigete kohta saad telefonidel:
registratuur 620 7040, triaažiõde 620 7942