Noorsportlaste terviseuuring

Noorsportlaste terviseuuring annab ülevaate noorsportlaste tervislikust seisundist ja kehalisest võimekusest.

Peamisteks eesmärkideks on vastunäidustuste ja osaliste piirangute väljaselgitamine spordiga tegelemiseks ning terviseriskide kindlakstegemine.

Noorsportlaste terviseuuringule on oodatud 9–19 aastased noored, kes osalevad lisaks kooli kehalise kasvatuse tundidele regulaarselt spordiklubi, spordikooli või kooli juures tegutsevates treeningutes vähemalt 5 tundi nädalas (1 treeningtund = 60 minutit). Noortele, kes treenivad 5-8 tundi nädalas, tehakse EKG koormustest vaid meditsiinilisel näidustusel. Kõigile, kes treenivad rohkem kui 8 tundi nädalas, kuulub EKG koormus uuringupaketti.

Uuringule tulles peaks ägedast haigusest möödas olema vähemalt 2 nädalat.

Enne uuringule tulekut palume täita spordimeditsiinilise terviseuuringu küsimustiku ja see uuringule kaasa võtta. Küsimustik on kättesaadav SIIN, venekeelne küsimustik SIIN.

Rohkem informatsiooni noorsportlaste terviseuuringute kohta saab aadressil www.noorsportlane.ee.

Noorsportlaste terviseuuringut rahastab Eesti Haigekassa, uuringuteks ei ole vaja saatekirja. Enne uuringule tulemist palume 2–3 tundi mitte süüa ja võtta kaasa spordiriided, jalanõud, pesemisvahendid ja käterätik. Olemasolul palume võtta kaasa eelneva terviseuuringu protokoll.

Noorsportlaste terviseuuringuid viiakse läbi Ida-Tallinna Keskhaigla Magdaleena üksuses.

Info ja registreerimine telefonil 606 7878