Vaegnägijatele
Registratuur:
Registratuur:

Diabeediravi haiglas

Statsionaaris hõlmab pädevuskeskuse töö põhiliselt keerulisi haigusjuhtumeid, kus patsiendi põhidiagnoosiks on diabeet. Sageli on tegemist kaugelearenenud diabeedi juhtudega, kus kaasame vajalikke spetsialiste teistelt erialadelt (konsultatsioon suunaga vajalik spetsialist tuleb osakonda).

Tavapärane on diabeediga patsientide nõustamine diabeedi õdede poolt ja diabeetilise retinopaatia hindamiseks silmaarsti konsultatsioonid. Diabeetilise jalaga patsientidel on võimalus saada statsionaaris nõustamist ja vajalikud raviprotseduurid jalaravi kabinetis, keerulised haigusjuhud suuname edasi jalaravi konsiiliumisse. Diabeediga patsientide kardialane staatus vajab sageli täpsustamist ja siinkohal on võimalus konsulteerida kardioloogiga vajalike lisauuringute ja raviskeemi muutuste seisukohalt. Diabeetilise polüneuropaatia käsitluses kaasame raviprotsessi vajadusel neuroloogi ja taastusravi arsti.

Gastroenteroloogid on kaasatud seedetrakti probleemide täpsustamise vajadusel (nt diabeetiline gastroparees), reumatoloogidelt vajame konsultatsiooni kaasnevate liigesprobleemide korral (nn „külmunud õlg“, podagra, septilised artriidid). Haiglavälist konsultatsiooni vajame kaugelearenenud diabeetilise nefropaatia ja neerupuudulikkusega patsiendi puhul, koostöö partneriks nefroloogid LTKH-s. Teeme koostööd endokrinoloogidega teistest haiglates s.h. PERH, TÜK, LTKH, Kuressaare Haigla.

Statsionaarsed konsultatsioonid teistest osakondadest (konsultatsioon suunaga endokrinoloog läheb teise osakonda konsulteerima) eesmärgiga pakkuda diabeediga patsiendile terviklahendus haiglas viibimise ajal. Kuna diabeedi esinemissagedus tõuseb, siis on haiglas viibimise põhiprobleemile lisaks diabeet, mis oluliselt tüsistab põhihaigusega seonduvaid uuringuid ja ravi. Pädevuskeskus pakub võimalust sellise patsiendi igakülgselt adekvaatset käsitlust.

  • Pre- ja postoperatiivne käsitlus kirurgilise profiiliga osakondades
  • Siseprofiiliga osakondade diabeediga patsientide raviskeemide kaasajastamine ja optimeerimine
  • Raseda patsiendi käsitlus sünnieelses ja sünnitusosakonnas; siin on oluline välja tuua ravikvaliteedi vahe 1 tüüpi diabeetikute käsitluses kogu maailma praktika kogemusel  – pädevust omavates keskustes abi saanud 1 tüüpi diabeetiku laste perinataalne tulemus on oluliselt madalam pädevust mitteomava keskuse tulemusest
  • Silmaosakonna patsientide raviskeemide korrastamine
  • Taastusravis viibivate diabeetikute raviskeemide korrastamine