Teenused ja erialad

 1. K

  • Kompuutertomograafia

   Kompuutertomograaf (KT) on arvutiga ühendatud röntgeniaparaat. Sinu raviarst suunab sind uuringule haiguse täpsemaks diagnoosimiseks või ravi planeerimiseks. Ravikindlustuse olemasolul on teenus tasuta. Ravikindlustuse puudumisel pakume tasulist KT-d. Vajalik raviarsti saatekiri (ka tasulise teenuse korral).

   Loe edasi

   Vaata vastuvõtuaegu
  • Kopsuhaiguste diagnostika

   Kas kahtlustad kroonilise kopsuhaiguse olemasolu? Telli kesklaborilt uuringud – saad oma küsimusele vastuse. Uuringuteks saatekirja vaja ei ole. Teenus on tasuline.

   Kroonilisele kopsunakkusele võivad viidata väsimus ja kerge köha, mis on kestnud juba pikemat aega.

   Loe edasi

    

   Märksõnad: kopsuhaigus

 2. M

  • Magnetresonantstomograafia

   Magnetresonantstomograafiat (MRT) kasutatakse peaaju, lülisamba, seljaaju ning luu-ja lihaskonna haiguste uurimisel. Uuringuks vajad saatekirja (ka tasulise teenuse puhul). Ravikindlustuse olemasolul on teenus tasuta. Ravikindlustuse puudumisel saad tellida tasulist uuringut.

   Loe edasi

   Vaata vastuvõtuaegu
  • Maksahaiguste diagnostika

   Kas sinul on kahtlus maksahaiguse olemasolule? Telli kesklaborilt uuringud – saad oma küsimustele vastuse. Uuringuteks saatekirja vaja ei ole. Teenus on tasuline.

   Maksahaigusele võivad viidata silmavalgete kollakus ja heledavärviline väljaheide. Uuringud sobivad ka siis, kui soovid kontrollida oma analüüse teadaoleva maksahaiguse korral. Viimasel juhul peaksid teadma oma eelmisi uuringutulemusi.

   Loe edasi

    

   Märksõnad: maks, hepatiit, alkohol, toksiinid, ravimid, geneetilised maksahaigused

  • Mammograafia

   Mammograafia on spetsiaalse röntgeniaparaadiga läbi viidav uuring naiste rinnahaiguste avastamiseks ja diagnoosimiseks. Uuringuks vajad saatekirja.

   Loe edasi

    

   Märksõnad: rinnakasvaja, rinnavähk, rinnauuring, rinnauuringud, mammogramm, mammograaf

  • Morg

   Patsiendi surma puhul ootab lahkunu surnukeha omakseid surnukambris.

   Loe edasi

    

   Märksõnad: surnukuur, surnukamber, surmateatis

 3. N

  • Neeruhaiguste diagnostika

   Kas sinul on esinenud neeruhaigusi või kahtlustad nende olemasolu? Telli kesklaborilt uuringud – saad oma küsimustele vastuse. Uuringuteks saatekirja vaja ei ole. Teenus on tasuline.

   Neeru- ja kuseteede haigusele võivad viidata sage ja valulik urineerimine ning silmaümbruse tursed. Samuti peaksid perioodiliselt kontrollima oma neerude seisundit kui põed diabeeti või hüpertooniatõbe.

   Loe edasi

    

   Märksõnad: neeruhaigus, diabeet, hüpertooniatõbi, silmaümbruse tursed, valulik urineerimine

 4. P

  • Puukborrelioosi diagnostika

   Kahtlustad puukborrelioosi? Puukborrelioosile võib viidata naha erüteem, palavik, peavalu, pearinglus, liigeste ja lihaste valud. Telli kesklaborilt uuringud ja saad oma küsimustele vastuse. Uuringuteks saatekirja vaja ei ole. Teenus on tasuline.

   Test põhineb antikehade määramisel ja seetõttu peaks puugi hammustusest olema möödas 4–6 nädalat.

   Loe edasi

    

   Märksõnad: puuk, borrelioos, palavik, peavalu, pearinglus, erütreem, liigeste ja lihaste valu