Neuroloogiakeskus

neuroloogiakeskusIda Tallinna Keskhaigla neuroloogiakeskusesse kuuluvad neuroloogia osakond, neuroloogia polikliinik ja neurofüsioloogia osakond. Meie eesmärk on olla kaasaegsel tasemel mitmete neuroloogiliste patoloogiate uurimisel ja ravimisel.

Tegevusvaldkonnad

Neuroloogiakeskuse üheks peamiseks tegevusvaldkonnaks on insuldiravi.

Meie teiseks prioriteediks on neurodegeneratiivsed haigused. Need on haigused, mis on tingitud närvisüsteemi vananemisest. Peamiseks uurimisvaldkonnaks on Parkinsoni tõbi ja teiste liigutushäirete varane diagnoosimine ja ravi.

Oleme üks kolmest Eestis tegutsevast Sclerosis multiplexi haigetega tegelevast keskusest. Sclerosis multiplexi haigete ravis rakendame kaasagseid ravimeetodeid, sealhulgas ka immuunmoduleerivat ravi.

Meie polikliinikus võtab vastu ka neuropsühholoog, kes aitab eristada erinevaid mäluhäirete tekkepõhjuseid.


Õendustegevus

Neuroloogiakeskuse õed abistavad sind ja sinu lähedasi kogu uurimis- ja raviperioodi vältel. Raviskeemi valides ja rakendades peame väga oluliseks sinu individuaalsete vajaduste hindamist ja rahuldamist. Püüame anda sulle arusaadavat teavet uuringute, raviprotseduuride ja igapäevaste tegevustega toimetuleku kohta. Lisaks saad tulla meie õdede vastuvõtule parkinsonismi või slerosis multiplexi polikliinikutesse.

Õendusabi ja keskuse keskkond on sulle ja su lähedastele igakülgselt turvaline. Igapäevatöös kasutame kaasaegseid tehnoloogilisi võimalusi – ühekordseid tarvikuid, patsiendi jälgimismonitore, toitmispumpasid, infuusoreid jne.

Neuroloogiakeskuses töötab 12 arsti, 19 õde, 16 hooldajat ja 1 kabineti assistent.


Asukoht ja kontaktid

  • Neuroloogia ja neurofüsioloogia osakond asuvad Ida-Tallinna Keskhaigla Ravi tn üksuses.
  • Neuroloogiapolikliinik asub Ravi tn ja Magdaleena üksustes.

Tel: 620 7425

Toomas Toomsoo
Keskuse juhataja
tel 620 7937, 620 7480
toomas.toomsoo[A]itk.ee