Veresoontekirurgia

Veresoontekirurgia

Veresoontekirurgias tegeleme nii arterite kui veenide haiguste diagnostika ja raviga.

Veresoontekirurgias diagnoosime ja ravime nii magistraalarterite kui ka pindmise veenisüsteemi haigusi. Ühtlasi kasutame kõhuaordi, ala-ja ülajäseme arterite ning unearterite patoloogiaga patsientide ravis nii kirurgiliselt kui ka veresoonesiseselt säästvaid meetodeid (laiendamine, stentimine jt) või kombinatsiooni neist mõlemast.

Nii veeni- kui ka arteriaalse haigusega patsiendi diagnostikas on meil võimalus kasutada erinevaid instrumentaalseid uuringuid, millelt oleme võrdsed teiste Euroopa veresoontekirurgia keskustega. Erinevate uuringuvõimaluste kasutamine lubab valida patsiendi jaoks parima lahenduse.

Et veresoontekirurgilised patsiendid on sageli mitme kaasuva haigusega, käsitleme neid multimodaalselt koos teiste erialade esindajatega nii Ida-Tallinna Keskhaiglas kui ka teistes Eesti haiglates. Eesmärgiks on pakkuda patsiendile selge tegutsemisplaan - mida saab ta ise ära teha ning mida suudame meie pakkuda.Dr Veronika Palmiste-Kallion

Erakorraliste probleemide puhul (jäseme rahuolekuvalu, algav gangreen)  pöördu erakorralise meditsiini keskusesse, kus on valves ka veresoontekirurg.

Veresoontekirurg dr Veronika Palmiste-Kallionile saad küsimusi esitada SIIN.

Intervjuud dr Palmiste-Kallioniga saad lugeda ajakirja ÜKS artiklist.