Noortekabinet

 

Noortekabinet on mõeldud noortele, kellel on küsimused või kaebused oma keha ja seksuaalsuse kohta. 

Noortekabinetis pakume kuni 26-aastastele neidudele ja noormeestele tasuta individuaalset nõustamist. Nõustamine on tasuta ka siis, kui Sul ravikindlustus puudub.

 Noortekabinetis on sõbralik ja konfidentsiaalne õhkkond. Nõustajatena töötavad oma ala spetsialistid, kellel on vastav ettevalmistus. Meie ämmaemandad ja naistearstid pakuvad tasuta individuaalset günekoloogilist (teadus naise organismi ehituse ja talitluse eripäradest ning naistehaiguste ennetamisest ja ravist) abi ning seksuaaltervisealast nõustamist (hõlmab inimeste käitumist, eelistusi, vajadusi, moraali, kultuuri ja palju muud). Samuti loenguid seksuaalhariduse vallas.

Alates 01.12.2018 töötab taas meie noortekabinetis noormeeste nõustaja, kelle poole saavad tasuta pöörduda noormehed individuaalseks seksuaaltervisealaseks nõustamiseks.

Noortekabinetis pakutakse järgmisi tasuta teenuseid:

Noortekabinetti võid pöörduda üksi, koos partneriga või väiksema sõprade grupiga.

Meie jaoks on iga Sinu küsimus tõsiseltvõetav ja oluline. Soovime olla teejuhiks psüühilise ja füüsilise tervise radadel. Kõik noortekabinetis räägitu on konfidentsiaalne, ilma Sinu loata ei anna me Sinu probleemi/analüüside kohta infot Su vanematele, perearstile ega kellelegi teisele.

Hea teada enne noortekabineti külastust:

  • Broneeri aeg vastuvõtule helistades telefonil 666 1900, aega saab broneerida ka kohapeal, meie polikliinikute registratuurides Ravi 18, Hariduse tn 6 ja Pärnu mnt 104.
  • Visiit koos uuringutega on kõikidele kuni 26-aastastele nii ravikindlustatud kui ilma kindlustuseta neidudele ja noormeestele tasuta.
  • Kui oled meie kabinetti varem juba külastanud ja vajad pillidele kordusretsepti, siis retsepti saamiseks tuleb end samuti registreerida, helistades telefonil 666 1900. Kordusretseptiks võid vastuvõtuaja saada juba samaks nädalaks.
  • Neiud, kes tunnevad, et peavad end pesema enne vastuvõtule tulekut, siis tehke seda 4–5 tundi varem, siis jõuab keha oma vastupanuvõime ja niiskuse taastada, ning analüüside võtmine sujub kergemini.
  • Noormeestel, kel on soov teha testid suguhaigustele, on oluline mitte urineerida 4 tundi enne proovi andmist.
  • Enne vastuvõtule tulemist palume läbi tulla registratuurist ning üle kontrollida oma kontaktandmed, sest positiivsete ja probleemsete analüüside vastuste puhul võtame ise Sinuga telefoni teel ühendust.

Noortekabinet asub Ida-Tallinna Keskhaigla Tõnismäe üksuses Hariduse 6.