Viljatusravikeskus

Tõkestamaks COVID-19 levikut ning kaitsmaks oma patsientide ja haiglatöötajate tervist, palume vastuvõtule tulla ilma kaaslase ning lasteta. Loe täpsemalt SIIT.

Täname mõistva suhtumise eest!

 

Ida-Tallinna Keskhaigla viljatusravikeskuse eesmärgiks on aidata leida lahendusi viljatute paaride muredele. Meie teadmised, oskused ning tehnoloogia võimaldavad kasutada erinevaid, kaasaegseima viljatusravi meetodeid.

Viljatuse kahtluse korral ja ravisooviga naisi ning paare nõustavad esmalt viljatusravikeskuse arstid. Diagnoosi kinnitumise järel suunatakse naised ämmaemanda vastuvõtule anamneesi ja analüüside võtmiseks.

Viljatuse põhjuste väljaselgitamiseks viime läbi erinevaid viljatusuuringud nii naistele kui meestele. Seejärel saab alustada viljatusravi. Viljatusravi uuringuid, protseduure, eri ravimeetodeid, kasutatavaid ravimeid ning juriidilisi dokumente selgitavad sulle ämmaemandad.

Meie keskuse ravi tulemuslikkus on aasta-aastalt kasvanud. 2016. aasta töötulemuseks saavutasime 251 rasedust.

Viljatus

Viljatuse ehk infertiilsuse all mõistetakse olukorda, kus paaril ei ole vähemalt aasta kestnud regulaarse suguelu järel rasedust tekkinud. Viljatus on suur sotsiaalne ja emotsionaalne probleem nii ühiskonnale kui ka paarile, keda see probleem otseselt puudutab. Erinevate uuringute põhjal ulatub viljatute paaride arv populatsioonis 15–20%-ni, seega puudutab lastetuse probleem Eestis iga 5.–6. perekonda.
 

Asukoht ja kontaktid

Viljatusravikeskus asub Ida-Tallinna Keskhaigla Tõnismäe üksuses

Tel: 666 1900 (registreerimine ja info)

Tiina Loog
keskuse juhataja
tel 620 7181
tiina.loog[A]itk.ee

Ruth Essi
keskuse ämmaemandusjuht
tel 620 7302
ruth.essi[A]itk.ee

Siiri Uusen
keskuse sekretär
tel 606 7591 (E–R 8.00–16.00)
siiri.uusen[A]itk.ee

Viljatusravikeskuse infotelefon
tel 5919 8395 (E–R 8.00–15.00)