Kaatsu-treening

Kõrgetel intensiivsustel treenimine võib olla mõnedele populatsioonidele liiga aeganõudev ning füüsiliselt koormav. Kaatsu-treening on viis, kuidas säilitada ja kasvatada lihasmassi aegasäästvalt, kasutamata suuri koormusi. Selle Jaapanis leiutatud treeningmeetodi eesmärgiks on lihashüpertroofia saavutamine ning jõu kasvatamine väikesi koormusi kasutades. Kaatsu-treening koosneb madala intensiivsusega jõutreeningust. Kaatsu-mansett asetatakse treenitava jäseme proksimaalsele osale ning jäsemes tekib verevoolupiiratus, mis viib muutusteni vereringes ning tekitab laktaadi ja kasvuhormooni kontsentratsiooni suurenemist, mis stimuleerivad lihase kasvu.

Enamikus uuringutes on selgunud, et Kaatsu on efektiivne treeningmeetod, mis annab tulemusi ka lühikeste treeningperioodide vältel. Kaatsu-treening sobib erinevatele populatsioonidele:

  • Kaatsu-treeningut kasutatakse sageli sportlaste (ka tervisesportlased) taastusravi ning võistlushooaja kestel, kui suurte koormustega jõutreening takistaks kiiret taastumist.

  • Kaatsu sobib eakatele, kes soovivad treenida, kuid kellele traditsiooniline jõutreening võib olla füüsiliselt liiga koormav.

  • Kaatsu on ideaalne variant kiire elutempoga inimestele, kellel ei ole aega veeta tunde jõusaalis:Kaatsu-treening ei ole ajakulukas, vaid võtab ainult 15-30 minutit.

  • Kaatsu on hea alternatiiv taastusravipatsientidele, kes taastuvad skeleti-lihassüsteemi probleemidest ning soovivad proovida taastumiseks midagi uut.

Kaatsu-treeningut viiakse läbi Magdaleena üksuses.

Teenus on tasuline, hind 30 €

Info ja registreerimine telefonil 666 1900