Tänasest saavad Keskhaiglas sünnitavad naised kingituseks beebivanni

15. mai 2015

Ida-Tallinna Keskhaiglas ootab alates 15. maist sünnitavaid naisi ees üllatus beebivanni näol. Tegemist on kena kingitusega, kus haiglasse saabus laialijagamiseks 200 sinist beebivanni.

Keskhaigla ämmaemandusjuht Vivian Arusaar kinnitab, et sinised vannid on tõepoolest haiglasse saabunud ja tänasel Tallinna päeval sai nende jagamisega ka algust tehtud. Ida-Tallinna Keskhaiglas nägi tänasel Tallinna päeval esimene laps ilmavalgust kell 1.57 öösel ja tegemist oli tüdrukuga. ITK-s on tänasel kuupäeval keskpäevaks sündinud juba 5 last, neist 3 on tüdrukud ja 2 poisid.

„Meie sünnitusmajas aidatakse ilmale keskmiselt 12 last ööpäevas, nii et vannidega peaksime saama emasid rõõmustada maikuu lõpuni. Arvan, et kuigi beebivannid on kõik sinised ja poisse sünnib tavaliselt rohkem kui tüdrukuid, rõõmustavad kõik vastsed emad saadava kingituse üle. Meie ämmaemandatel on aastaringselt käed tööd täis, mis annab märku perede usaldusest Keskhaigla sünnitusmaja vastu. Seepärast on alati hea meel, kui soovitakse värskeid vanemaid üllatada,“ sõnab Arusaar omalt poolt. 

Tõepoolest – miks mitte rõõmustada vastseid emasid ka muul kui jõuluajal. “Ehk on vann see - mõõdult küll päris suur, kuid tähtsuselt mitte nii oluline asi - mis beebiootuse ärevuses jääb noorel perel esialgu ostunimekirjast välja. Oleme tänulikud, et ITK oli valmis meie kingitused vastu võtma. Meie rõõm saab olema seda suurem, kui uus ilmakodanik oma esimese vanniskäigu just meie vannis teeb,” kinnitab Profox Trade AS tegevjuht Elo Kivilo omalt poolt kingi tegemise tagamaid.

Eesti vanim sünnitusmaja tähistas läinud sügisel oma 210. juubelit, mis annab märku meie kestvusest ja järjepidevusest. 

 

Kadri Penjam
Kommunikatsioonispetsialist

Tagasi