Meie lood

Meie töötajad oma tööst ...

Olen olnud õnnelik ämmaemanda tööd tehes. Seda aastaid tagasi, kui andsin kogu oma energia toeks sünnitusvaludes naisele, et ime saaks sündida. Või nüüd juba 14 aastat emadusnõuandlas tööd tehes, kus saan pakkuda oma teadmisi ja kogemusi õnnistatud olukorras naistele ning ka abikaasadele. Tunnen oma tööd tehes väikest ärevust, suurt vastutust, armastust ja rahulolu. Soovin seda ka oma kolleegidele.

Leili, ämmaemand

 

Igapäevaselt kutsutakse meid senini laborantideks. Tegelikult oleme bioanalüütikud, kes töötavad erinevates laborimeditsiini valdkondades, kus on vägagi erinevad tööülesanded ja töörütm.

Olen õppinud selle ameti, et aidata inimesi ja olla oluline osa haigla meeskonnatööst. Minu töö on vaheldusrikas, intensiivne, kiireid iseseisvaid otsuseid nõudev ja kiiresti arenev. Ükski päev ei ole sarnane ja õhtul koju minnes võib mõelda – meid , bioanalüütikuid on küll vähe, me oleme sageli märkamatud, aga teie jaoks alati olemas!

Kaja, bioanalüütik

 

Olles ise proteesikandja, tean täpselt, kui vajalikud on amputeeritule tema proteesid. On tõeline rõõm pakkuda ka patsientidele tagasi võimalus jätkata oma eluga.

Madis, proteesimeister

 

Hiina vanasõna ütleb: „Tuhande miili pikkune teekond algab esimesest sammust“ . Soovin ise kogeda rõõmsalt tuhandeid miile maailmas ja soovin südamest, et iga inimene sedasama kogeda saaks. On imeline vaatepilt näha korraga kaht säravat silmpaari – ühel hoolimisest ja andmisest, teisel paranemisest ja heast enesetundest.

Piret, füsioterapeut

 

Mulle meeldib enda töö juures see, et saan pakkuda inimestele uudseid ja häid lahendusi abivahendite osas, mis aitavad neil iseseisvamalt ja sealhulgas ka ohutult hakkama saada igapäevaste toimetustega. Iseseisvus on meile kõigile oluline. Vahva on ka see, et tegevusterapeut võib patsienti kaasata väga toredatesse tegevustesse, olgu selleks siis õppeköögis kokkamine või Nintendo Wii mängu mängimine, kuid kõigil neil põnevatel tegevustel on alati kindel eesmärk.

Kairi, tegevusterapeut

 

Minu puhul on tegemist eelkõige sooviga inimesi aidata – minu astroloogilisel sünnikaardil on kirjas, et olen tulnud sellesse ellu selleks, et aidata ja seda igas mõttes. Ma tõesti naudin seda, isegi midagi vastu saamata. Olen õnnelik, kui olen suutnud iga päev korda saata mõne heateo, see annab justkui "tiivad". Meeldib inimestega suhelda ja nõu anda, kahju ainult, et see aeg on nii piiratud, sest patsiendile on see väga tähtis.

Annely, kabineti assistent

 

Olen nukleaarmeditsiini keskuses töötanud üle aasta ja selle aja jooksul õppinud juurde palju – õppinud meeskonnatööd, teistega arvestamist, patsientidega suhtlemist. Minu töö on huvitav ja vaheldusrikas ning hoiab seetõttu ka motivatsiooni kõrgel. Töö siin ei muutu kunagi üksluiseks ja rutiinseks. See meeldib mulle ja sellepärast ma töötan siin.

Artjom, radioloogiatehnik

 

Tervishoiuvaldkonna valisin isiklikust huvist lähtuvalt. Mulle on alati meeldinud inimestega tegelemine ning nende käitumise, mõtlemismustrite otsimine, jälgimine ja analüüsimine. Tööalaselt saan kõike seda rakendada. Mul on vedanud, et töötan inimeste keskel kes teevad oma tööd kirega ning on sellele tõeliselt pühendunud.

Muidugi on vahest olukordi kus tööpinged kasvavad üle pea, kuid siis on ümber toetavad ning äärmiselt toredad kolleegid.

Marje, õde

 

Kokkuhoidev kollektiiv on minu töö juures väga oluline. Kuna töö on raske, siis oleneb väga palju sellest, kellega koos töötan valvevahetuses. Mulle meeldib aidata inimesi ja toetada teda enesega hakkama saamisel.

Tänusõnad patsiendi poolt aitavad mul seda rasket tööd edasi teha.

Olga, hooldaja

 

Erakorralise meditsiini tehniku eriala on huvitav, väljakutsete rohke pakkudes pidevat arengu võimalust. Eriala on mitmekülgne, kus saab omandada meditsiinilise teadmisi, arendada meeskonnatöö oskusi ja suhtlemisoskust. See on amet kus iga päev on erinev – uued inimesed, uued olukorrad ja uued lahendused.

Magnus, erakorralise meditsiini tehnik

 

Minu tööks on nägemisprobleemide uurimine ja neile lahenduste leidmine. Sõbralikus koostöös patsiendiga proovime leida sobilikud prillid, mis parandaksid tema nägemist, et maailma selgemalt näha. Armastan oma tööd, sest saan inimesi aidata ning see annab mulle positiivse tunde.

Annika, optometrist

 

Heaolutunde pakkumine patsiendile -leevendus probleemile tekib juba esimese korra järgselt, mitte ei pea tulemust kaua ootama -vahetu kontakt patsiendiga- ja töötaja isiklik rahulolu tunne teades, et oled kedagi aidanud – haiglamassööri töö eelis on kindlasti erinevate spetsialistide koostöö, mis annab vaieldamatult parema tulemuse kui üksi töötades. Massööri töö on suhteliselt rutiinivaba, sest lähenemine igale patsiendile on individuaalne ja võimaldab loomingulisust. Suurim tänu ja motivaator ongi ju patsiendi rahulolu.

Kristel, massöör