Vaegnägijatele
Registratuur:

Glaukoomiravi

Glaukoom on krooniline silmahaigus, mille puhul nägemisnärvi kahjustuse põhjuseks on enamasti silma siserõhu tõus, kuid mõnikord on glaukoomi teke võimalik ka madala silmarõhu juures. Silma siserõhu tõus on tingitud silmasisese vedeliku äravooluteede haiguslikust või vanusega kaasnevast ummistumisest.

Ravimata haiguse korral viib silmanärvi kahjustus vaatevälja üha suureneva väljalanguseni. Olenevalt soodustavatest kõrvalteguritest võib nägemisvõime kuude või aastate jooksul täielikult kaduda. Glaukoomi ravi eesmärk on peatada nägemisnärvi kahjustuse süvenemine. Haiguse avastamisel ei ole enam võimalik taastada juba hukkunud närvikiude ega sellele vastavat kaotatud nägemisvälja.

Glaukoomi ravivõimalused

1. Medikamentoosne ravi - silmatilkade või tablettide kasutamine silma siserõhu alandamiseks. Silmatilgad vähendavad silma kambrivedeliku teket või soodustavad selle äravoolu, alandades seega silma siserõhku. Iga ravimi võimalikud kõrvaltoimed on kirjas selle ravimi infolehel ja neid selgitab Teile ka raviarst.

2. Laserravi kasutatakse juhul, kui ravimitega ei õnnestu silma siserõhku vajalikul määral vähendada. Laserravi efekt on ajutine, enamasti 1-2 aastat.

3. Glaukoomi operatiivne ravi - silma siserõhu alandamine operatiivsel teel, kui eelpool mainitud ravimeetodid on efektita. Glaukoomi operatsioon teostatakse üldjuhul kohaliku tuimastusega, kuid vajadusel ka üldnarkoosis.

Loe lisa patsiendi infomaterjalidest:

Glaukoomi ehk rohekae operatsioon

Glaukoomi ehk rohekae operatsioon (vene keeles)

Glaukoomi operatsioonijärgne meelespea

Glaukoomi operatsioonijärgne meelespea (vene keeles)