Vaegnägijatele
Registratuur ja info:
Registratuur ja info:

ITK 235 – Priihospidalist 21.sajandi haiglaks

ITK 235

15. oktoobrist kuni 31. detsembrini 2020 saab Kristiine keskuse teisel korrusel vaadata näitust „Eesti vanima haigla lugu: Ida-Tallinna Keskhaigla 235 pühendunud aastat“

Haigla 235. juubelit tähistava väärika näitusega soovib ITK läbi piltide ja lugude näidata inimestele, kuidas ITK nägu 235 aasta jooksul on muutunud. Näitus toob inimesteni suure tüki haigla ajaloost, võimaldades ühtlasi heita pilku haigla argipäeva täna, eile ja üleeile. See annab võimaluse kogeda ja näha, kuidas toimus inimeste ravimine aastakümneid tagasi, kuidas haigla arenes Priihospidalist 21. sajandi haiglaks ja mida võiks tuua tulevik.

Miks ämmaemand sünnitust vastu ei võtnud? Miks patsient pidi läbi sõela urineerima? Kes ajas hommikul vere keema? Just nendele ja paljudele teistele küsimustele saab vastused näituselt. Soov on nii praegustele meditsiinitöötajatele kui  kõikidele huvilistele pajatada ainulaadseid lugusid ja näidata ravivõtteid läbi sajandite.

Tänu näitusel olevatele erilahendustele on näituse külastajatel võimalik ka ise proovida nii kirurgi käeosavust kui vastsündinu mähkimist traditsioonilisel viisil.

 

Ootame kõiki külastama!

Näitus on avatud Kristiine Keskuse lahtiolekuaegadel ning on TASUTA.

ITK 235