Bariaatriline kirurgia

Bariaatriline kirurgia on kirurgiline meetod ülekaalulisuse raviks. See on kõige kiiremini arenev kirurgiline valdkond mitte ainult meie haiglas vaid ka kogu maailmas.

  • Bariaatrilist kirurgiat teostavad meie haigla üldkirurgid. Ravitulemuste tõhustamiseks oleme rakendanud tõhusa operatsiooni eelse ja järgse jälgimissüsteemi.

Tõhusaim ravi rasvumise vastu

Bariaatriline kirurgia mõjutab oluliselt toitumiseelistusi ja -harjumusi. Pärast operatsiooni saavad patsiendid täiskõhutunde senisest väiksemate toidukogustega. Selle tulemusel hakkab kehakaal pidevalt langema ning taanduvad ka paljud kaasuvad haigused nagu II tüüpi diabeet, uneapnoe, suurenenud kolesteroolisisaldus veres, hüpertoonia, liigesevalud jm ning pikeneb eluiga. Bariaatriline kirurgia on tänapäeval tõhusaim ravimeetod rasvumise vastu.

Kellele bariaatriline operatsioon sobib?

Üldjuhul suunab patsiendi kirurgi juurde perearst. Otsuse operatsiooni otstarbekuse ja selle teostamise meetodi kohta teeb kirurg koos patsiendiga kaasates vajadusel teisi sidusvaldkondade spetsialiste.


Bariaatrilist operatsiooni võib soovitada patsiendile, kelle kehamassiindeks, KMI ≥ 40 ning kaasuvate haiguste olemasolul KMI ≥ 35. Patsiente opereeritakse patsiente vanuses 18–65 eluaastat, kuid rangeid vanuselisi piiranguid siiski ei ole. Need sõltuvad pigem patsiendi üldisest terviseseisundist.

Bariaatrilise ravi kogemus Kirurgiakliinikus

Bariaatrilisi operatsioone teevad Ida-Tallinna Keskhaiglas spetsiaalse koolituse läbinud kirurgid: dr Andre Trudnikov, dr Rein Adamson, dr Airi Tark ja dr Martin Adamson.

Bariaatrilisi operatsioone tehakse Ida-Tallinna Keskhaiglas alates 2005. aastast ning tänaseks on haiglas opereeritud ligi 1000 patsienti. 

Pildidl dr Andre Trudnikov