Günekoloogilised operatsioonid ja protseduurid

Hüsteroskoopilised operatsioonid - need on emakaõõne operatsioonid väikese teleskoobi abil. Seda meetodit kasutame polüüpide, emaka õõnes asuvate müoomisõlmede, emakasiseste liidete ja emaka vaheseina eemaldamiseks, emakasisese spiraali paigaldamisel ning uuringuteks.

Avatud kõhukoopa operatsioonid - toimub läbi pikema kõhuseina lõike. Seda meetodit kasutame peamiselt suurte healoomuliste ja pahaloomuliste kasvajate kirurgilises ravis.

Tupekaudsed operatsioonid - emaka eemaldamine, tupe tsüstide, polüüpide vms operatsioonid või emaka-tupe allavaje korrigeerimiseks.

Tupe plastilised operatsioonid – operatsiooni käigus fikseerime allavajunud tupe sünteetilise võrguga anatoomiliselt normaalsesse asendisse või korrigeerime tupe limaskesta sünteetilist võrku kasutamata. Meetodi valik sõltub kaebuste iseloomust ja emaka ning tupeseinte allavaje ulatusest. Lisaks ebamugavusele võib tupe või emakakaela allavajumine põhjustada ka tupe limaskesta hõõrdumist ning sellest tingitud verisust ja valu, vaagnapiirkonna valu, urineerimisprobleeme ning urotrakti põletikke.

Operatsioonid välistel suguelunditel – viime läbi vastavalt esinevale patoloogiale - võimalik eemaldada kasvajaid, korrigeerida sümptomaatlisi arme.