Loomulik sünnitus

Kui rasedus on kulgenud probleemideta ja oled ennast sünnituseks ette valmistanud, on sul võimalus sünnitada meie loomuliku sünnituse tubades. Loomuliku sünnituse kulgu ei sekkuta, aga kui peaks abi vaja minema, on sünnitusabi arst ja lastearst alati olemas.

Naisele looduse poolt antud võime sünnitada on erakordne. Raseduse kestel end kehaliselt ja vaimselt ette valmistades lood positiivse sünnituskogemuse eeldused nii endale kui ka lapsele. Loomuliku sünnituse soovi korral jälgime füsioloogilise ehk loomuliku sünnituse põhimõtteid ega sekku sünnituse kulgu.

Soovitame sul varakult oma ootused eelseisva sünnituse osas läbi mõelda ning tugiisikuga need sünnitusplaani kirja panna. Sind sünnitusel abistav ämmaemand tutvub ja arvestab nendega, olles toetav ning julgustav. 

Meie ämmaemandad on õppinud nii aroomiteraapiat, homöopaatiat kui ka refleksoloogiat (Piia Heiman, Jaana Lomp, Siiri Ennika). Meie loomuliku sünnituse tubades on olemas vannid, pallid, liikumise abivahendid ja matid. Valu leevendamiseks saab kasutada erinevaid massaaživõtteid, hingamistehnikaid, akupunktuuri, vett ja aroomiteraapiaid.

Normaalselt  ja loomulikult kulgenud sünnituse korral on sul koos vastsündinuga võimalus sünnitusmajast lahkuda 6 kuni 24 tundi peale sünnitust. Vara koju lahkunud peredele pakume ämmaemanda sünnitusjärgset koduvisiiti.

Kui sul on soov koostada oma sünnitusplaan ja sünnitada loomuliku sünnituse põhimõtete järgi, siis soovitame sul külastada meie aktiivsünnituse loengut, osaleda loomulikuks sünnituseks ettevalmistaval võimlemises-vestlusringis  ja küsida lisainformatsiooni ämmaemanda käest, kelle juures oled rasedusega arvel.