Munarakkude külmutamine

Hinnad

Põhjusi, miks naised sünnitamist edasi lükkavad, on mitmeid – karjäär, õpingud, tervis jne. Tänapäeval kiiresti arenev reproduktiivmeditsiin pakub võimalust külmutada ja säilitada naiste munarakke ülikiire külmutamise meetodiga.

On teada, et viljakus väheneb vanusega, seega varasemas eluperioodis oma munarakkude külmutamine annab võimaluse tulevikus lapsi saada.

Munarakkude külmutamine ja säilitamine suurendab tõenäosust vähidiagnoosiga naistele saada lapsevanemaks pärast operatsiooni, kiiritus- või keemiaravi. Samuti on munarakkude külmutamine oluline naistele, kellel on geneetiline eeldus varajasele menopausile, täpsemalt oodatuist kiirem munarakkude reservi vähenemine.

Naised läbivad munarakkude külmutamiseks samasuguse munasarjade hormonaalse stimulatsiooni nagu IVF protseduuriks kuni munarakkude saamiseni. Munarakud saadakse munasarjade punktsioonil, mille käigus aspireeritakse munarakud nõela abil ultraheli kontrolli all. Viljatusravikeskuses külmutatakse munarakke kuni 12 aastaks. Kui naine soovib rasestuda,  sulatatakse munarakud üles, viljastatakse ning viljastamise teel saadud embrüod siirdatakse emakasse.

Kui Sul tekkis huvi munarakkude külmutamise ja säilitamise vastu või soovid lisainformatsiooni, palun helista E–R kella 8–15 viljatusravikeskuse infotelefonil 5919 8395.