Insuldipolikliinik

Insuldipolikliinikus jälgime neuroloogia osakonnas viibinud insuldiga patsientide paranemist ja hindame võimalusi insuldi kordumise ennetamiseks.

Konsultatsioonile võivad tulla ka teistes keskustes ravitud insuldipatsiendid.

Insuldiravi

Viimastel aastatel oleme arendanud eelistatult invasiivset insuldiravi. See on mõeldud patsientidele, kellele ei ole olnud võimalik teha intravenoosset trombolüüsi või ei ole olnud sellest abi. Invasiivne insuldiravi tähendab, et kehale tehtud väikese lõike kaudu kaudu viiakse sond peaajuarterisse, kus asub tromb. Seejärel tromb eemaldatakse veresoone kaudu.

Tegeleme insuldi sekundaarse profülaktikaga seda nii medikamentoosse ravi kui ektrakraniaalsete kaelaarterite ja intrakraniaalsete ajuarterite stentimisega. Sekundaarne profülaktika tähendab, et kui insult on juba tekkinud, siis otsitakse ülesse seda tekitanud põhjus ja hakatakse selle põhjusega tegelema.

Kui selleks on kõrgvererõhutõbi, siis alustatakse selle raviga; kui on südame rütmihäire, siis ravitakse seda; juhul kui leitakse suurtes kaelaveresoontes ja sagedamini unearterites lubistusi, trombe, siis need eemaldatakse kas kirurgiliselt või konkreetse veresoonest trombi eemaldamise või kitsenenud veresoone laiendamise moel.

Asukoht ja kontaktid 

Insuldipolikliinik asub Ida-Tallinna Keskhaigla Ravi tn üksuses.

Info telefonil: 666 1900