Uneaegsete hingamishäirete pakett

Kui Sul on uneaegseid häireid nagu norskamine, hingamispausid, õhupuudustunne või  lämbumine ning millega võivad kaasneda sagenenud öine urineerimine, päevane liigunisus, liigne ärrituvus ja kontsentratsioonihäired, siis viitab see obstruktiivse uneapnoe sündroomile.

Selleks, et oma uneaegsetest hingamishäiretest kiire ja hea ülevaade saada, pakub Ida-Tallinna Keskhaigla Sulle võimalust tulla unenõustaja vastuvõtule.

Esmalt teeme öise uneuuringu, mis toimub väikese aparaadi ehk polügraafiga mugavalt Sinu enda kodus. Selleks saad polikliinikust aparaadi koju kaasa ning kannad seda samal ööl magades. Aparaat registreerib uneaegset hingamist, südametegevust, pulsisagedust, vere hapnikusisaldust, norskamist, kehaasendi muutust. Järgmise päeva hommikul tagastad selle polikliinikusse, kus unespetsialist salvestatud uuringu üle vaatab. Seejärel selgitame Sulle uuringu tulemusi ja anname soovitusi edaspidiseks. Vajaduse korral koostame edasise tegevuskava ja saame alustada uneapnoe raviga. Esimesel päeval kestab vastuvõtt ligi 60 minutit, teisel päeval kuni 1,5 tundi.  

NB! Uneaegsete hingamishäirete pakett ei sobi Sulle, kui kannatad teiste unehäirete all (unetus, parasomniad, hüpersomniad, une-ärkveloleku rütmi häired jms).

Lisainformatsiooni unehäirete kohta ja sellest, kuidas abi saada, jagab 25. oktoobril 2016. a KUKU raadios eetris olnud saates Terviseks! dr Signe Taimla. Saadet saab kuulata siit: http://bit.ly/2f6Rznu.

Vastuvõtt toimub Ida-Tallinna Keskhaigla Ravi üksuses.

Uneaegsete hingamishäirete paketi hind on 150 eurot. Vastuvõtule saatekirja vaja ei ole.

Registreerimine telefonil 666 1900