Vaktsineerimine A-hepatiidi vastu

A-viirushepatiiti nakatumise vältimiseks on võimalik vaktsineerida. A-hepatiidi vastase immuunsuse kindlustamiseks manustatakse vaktsiini kaks doosi 6-18-kuulise intervalliga. Teenus on tasuline.

A-hepatiit on maksapõletik, mida põhjustab nakatumine A hepatiidi viirusega mis kahjustab maksa. A-hepatiidi viirused levivad fekaal-oraalsel teel, kas otse nakatunud inimeselt tervele või saastunud toidu ja vee kaudu.

HAV on püsiv viirus, mis säilib mitu päeva toiduainetes ja soolases vees. Vere kaudu nakatumist esineb harva. Väikesed alkoholi kogused ei inaktiveeri A-hepatiidi viirust, seega võivad ka alkohoolsetes jookides kasutatavad ja saastatud veest valmistatud jäätükikesed põhjustada haigestumist.

A-viirushepatiidi läbipõdemise järgselt kujuneb eluaegne immuunsus. A-hepatiit võib kulgeda varjatult, ilma oluliste sümptomiteta. Haigestudes võib esineda palavik, isutus, lihasvalud, oksendamine jm haigusnähud. Kollatõvest annab märku tume, kollakas-pruun uriin ning paari päeva pärast muutuvad nahk, limakestad ja silmavalged kollaseks.

  •  vaktsineerimine toimub Magdaleena polikliinikus kabinetis MD0224, E-R 8.00-15.30, tel 606 7713.