Jalgade koormusjaotuse kompleksuuring

Jalatalla koormusjaotuse kompleksuuring on täpseim meetod jalavaevuste väljaselgitamiseks. Teenus on tasuline. Uuringu kestvuseks on 45-60 minutit.

Jalatalla koormusjaotuse kompleksuuringut soovitame jalavaevuste põhjuste väljaselgitamiseks. Spetsiaalsel kõnnirajal kõndimine võimaldab visuaalsest vaatlusest täpsemalt hinnata, millised on jalavõlvide muutustest või jalalaba patoloogilisest liikumisest tingitud vaevused. Uuringu alusel on võimalik valmistada individuaalseid tallatugesid, mis korrigeerivad uuringul ilmnenud patoloogilist koormuse jaotumist.

Uuringul kõnnib patsient spetsiaalsel elektroonsel arvutisüsteemiga ühendatud sensorplaadil. Peale patsiendi küsitlemist ja uurimist ning jalatallakoormusjaotuse uuringu tulemuste analüüsi, määrab meie taastusarst vajadusel ravi (ravimid, taastusravi jm), individuaalsed tallatoed ja/või jalatsid ning muud vajalikud abivahendid.

Pakume nõustamist jalaharjutuste, jalgade deformatsioonidega seotud abivahendite, ortooside ning sobivate jalanõude valiku osas.

Uuringut soovitame:

  • Labajalgade ja säärte piirkonna koormusega seotud valude ja väsimise korral. Uuring on näidustatud luuliste deformatsioonide, reumatoidartriidi ja teiste põletikuliste liigestehaiguste, diabeedi ja eriti diabeetilise polüneuropaatia ning skolioosi ja teiste rühihäirete korral.
  • Sensorplaadiga uuringut teeme lastele alates 35 kg kehakaalust, väiksemaid lapsi nõustame vajadusel ilma uuringut teostamata.
  • Kui patsient ei suuda liikumisraskuste tõttu abivahendita kõndida, saab patsient uuringul arstliku nõustamise ja ravisoovitused.

Uuringule:

  • Tulles uuringule palume kaasa võtta sagedamini kasutatavad kinnised jalanõud, varasemad tallatoed või olemasolevad jalgadega seotud abivahendid.
  • Kasuks on info esinevate haiguste osas