Soolaravi

Soolaravi peamiseks näidustuseks on kroonilised hingamisteede haigused. Kergendust saavad ka allergilised inimesed. Ka nahahaiguste puhul on soolaravi näidustatud.

Soolakambris on õhk pisikute- ja allergeenidevaba. Soolakambris kasutatakse madala kontsentratsiooniga kuiva NaCl aerosooli, mille sissehingamisel satub sool hingamisteede limaskestadele. 

Soola toimel muutub röga kergemini väljaköhitavaks, hingeldus väheneb või kaob. Sool hävitab baktereid ja seeni- seepärast on ka soolaravi saanud inimesed oluliselt tugevamad ja põevad harvem ka viirushaigusi. Sool vähendab ka hingamisteede limaskestade turseid: kinnine nina läheb lahti, nohu väheneb. Soolaravi kasutatase nii lastel kui täiskasvanutel.

Ka nahahaiguste puhul on soolaravi näidustatud. Arsti saatekiri ei ole nõutud, kuid esmakordselt soolaravile tulles on haigetel inimestel enne soolaravi soovitav konsulteerida oma raviarstiga nii ravi kordade arvu kui raviprotseduuride sageduse suhtes.
Soolaravi sobib tervetele inimestele eelkõige haiguste ennetamiseks. Soolaravi on näidustatud ka laste ravimisel.

Soolaravi kambris ollakse tavaliste riietega. Riiete ja juuste kaitsmiseks soola eest saab kasutada ühekordeid kitleid ja mütse. Pärast soolakambri seanssi on soovitav juua vett. Järjest soovitatakse külastada soolakambrit minimaalselt 10 korda. Vastunäidustused: kõik kasvaja liigid, ägedad südamehaigused, neeruhaigused, astma ägenemine, tuberkuloos, äge immuunpuudulikkus, vaimuhaigused. Silmaoperatsioonide järgselt konsulteerida enne silmaarstiga.

Kestvus: 30 minutit