Uudised

 • Südamehaigused ei ole meeste pärusmaa 28. aprill 2020

  Südamehaigused ei ole meeste pärusmaa

  Ida-Tallinna Keskhaigla südamekeskuse juhataja dr Tiina Dr Uuetoa paneb inimestele südamele, et infarkti kaebuste pilt võib olla palju kirjum kui arvatakse - kuni 10% infarktidest kulgevad ilma valuta, ebatüüpilisemad kaebused esinevad sagedamini eakatel, naistel ja diabeetikutel. Ebatüüpilised kaebused viivad aga viivitusteni arstiabis.

 • 28. aprill 2020

  Pilditugi- uus oluline abivahend arstile patsiendi seisundi hindamiseks

  Pilditugi on koos Connected Health klastriga Dermtest Pildivaatur platvormile loodud liidestus, mis lubab patsiendil endast fotod üles laadida ning seob need kohe ka andmebaasis patsiendi haiguslooga. Nii saab arst tema seisundit paremini hinnata ja määrata ka sobivat ravi.

 • 28. aprill 2020

  Kase õitseaeg põhjustab kõige sagedamini õietolmuallergiat

  Kohe on algamas kase õitseaeg. Just kase õietolm põhjustab Eestis kõige sagedamini õietolmuallergiat. Õitsemine algab koos lehtede puhkemisega aprilli lõpus või mai esimestel päevadel ja lõpeb mai lõpus või juuni alul, kirjutab Ida-Tallinna Keskhaigla lasteallergoloog-juhtivarst Triine Annus.

 • 27. aprill 2020

  Vaktsineeri puukentsefaliidi vastu

  Soojad talved võimaldavad puukide populatsiooni kasvu ja haigustekitajate levikut. Kevadel on viimane aeg mõelda enda kaitsmisele, et suveks korralik kaitse saada.

 • 23. aprill 2020

  Alustame esmaspäevast plaanilise raviga

  Ida-Tallinna Keskhaigla alustab 27.04 järk-järgult vastuvõttude avamisega kooskõlas terviseameti nõuetega.

 • 22. aprill 2020

  Plaaniline ravi avaneb järk-järgult

  Terviseamet kinnitas plaanilise ravi järk-järgulise taastamise juhised haiglatele, üldarstiabi, eriarstiabi ja hambaravi osutajatele. Ida-Tallinna keskhaigla juhatuse esimehe Ralf Allikvee prognoosib, et haiglatel tuleb haigekassa lepingumahtude täis saamiseks suvel ilmselt lisatööd teha.

 • 20. aprill 2020

  Tervishoiutöötaja näitab: millised on enimlevinud vead kaitsemaski kandes?

  Kaitsemaski kandmisel tehakse sageli vigu ja et kaitsemaskist oleks kasu tuleb järgida lihtsaid reegleid.

 • 18. aprill 2020

  Tervishoiutöötaja õpetab: kuidas katsemaski õigesti ette panna?

  Praeguse eriolukorra ajal tasub kodust lahkudes kanda maski. Selleks, et mask kasutaja tervist maksimaalselt kaitseks, soovitab Ida-Tallinna Keskhaigla järgida neid soovitusi.

 • 17. aprill 2020

  Milline näeb välja COVID-19 osakond

  Vaata videost, milline näeb välja Ida-Tallinna Keskhaigla COVID-19 osakond.

 • 16. aprill 2020

  Allikvee: Eestis ei peaks koroonahaigetega tegelema üle viie haigla

  Ida-Tallinna Keskhaigla juhatuse esimees Ralf Allikvee ütles ERR–ile antud intervjuus, et Eestis ei peaks koroonahaigetega tegelema üle viie haigla, mujal võiks alustada kohe plaaniliste operatsioonidega. Eriolukorra tõttu on jäänud haigla tühjaks, ainsana töötab täismahus onkoloogiaosakond.

 • 13. aprill 2020

  16. aprill on rahvusvaheline häälepäev

  16. aprillil tähistatakse rahvusvahelist häälepäeva "Keskendu oma häälele." Häälepäeva eestvedaja ja kõrva-nina-kurgu juhtivarst dr Kristel Kalling jagab häid nõuandeid hääle eest hoolitsemiseks ning kiikab 2021. aastasse, mil Tallinnas toimub Euroopa Häälekonverents.

 • 13. aprill 2020

  Lisaajad uroloogide vastuvõtule

  Alates 13.04.2020 on avatud lisaajad uroloogide kaugvastuvõttudele.

 • 6. aprill 2020

  Immuunsüsteem õpib toime tulema koroonaviirusega

  Immuunsüsteemil võtab aega, et koroonaviirust tundma õppida, ütleb Ida-Tallinna Keskhaigla immunoloogia-allergoloogia keskuse juhataja dr Krista Ress.