Maksahaiguste diagnostika

Kas sinul on kahtlus maksahaiguse olemasolule? Telli kesklaborilt uuringud – saad oma küsimustelevastuse. Uuringuteks saatekirja vaja ei ole. Teenus on tasuline.

Maksahaigusele võivad viidata silmavalgete kollakus ja heledavärviline väljaheide. Uuringud sobivad ka siis, kui soovid kontrollida oma analüüse teadaoleva maksahaiguse korral. Viimasel juhul peaksid teadma oma eelmisi uuringutulemusi.                            

 Analüüsi nimetus  Lühend  Vastuse saamise aeg
 Aspartaadi aminotransferaas  ASAT  1 tööpäev
 Alaniini aminotransferaas  ALAT  1 tööpäev
 Gammaglutamüüli transferaas  GGT  1 tööpäev
 Alkaalne fosfataas  ALP  1 tööpäev
 Bilirubiin  BIL  1 tööpäev

 

Viirushepatiitide markerid on võimalik tellida lisauuringuna juhul, kui on põhjust kahtlustada B- või C-hepatiidi olemasolu. 

Viirushepatiitide markerid:

 Analüüsi nimetus  Lühend  Vastuse saamise aeg
 B-hepatiidi pinnaantigeen       HBsAg  1 tööpäev
 C-hepatiidi vastased antikehad  HCV Ab  1 tööpäev

 

Tasulised üksikuuringud ja komplekteeritud diagnostilised uuringud   

Sul on võimalus tellida tasuliselt üksikuuringut/uuringuid ja komplekteeritud diagnostilisi uuringuid arsti saatekirjata. Enne õigete/vajalike uuringute tellimist soovitame konsulteerida meie laboriarstiga.

Võta ühendust ja sind aitab meie kliendihaldur: e-post klienditugi[A]itk.ee; telefon 606 7555.

Proovivõtu asukohad

Proove saad anda nii Ravi tnMagdaleena kui Tõnismäe proovivõtu kabinettides, eelnevalt aega broneerimata.

Tellimuse eest tasumine

Arveldamine toimub haiglas kas sularahas või kaardimaksega, äärmisel vajadusel anname arve kaasa. Pangaülekandega arve tasumisel palume selgitusse märkida arve number ning patsiendi nimi.

NB! Maksetähtaja ületamisel saadame patsiendile meeldetuletuse ning makse mittelaekumisel 30 päeva jooksul pärast maksetähtaja möödumist edastatakse arve menetlemiseks inkassofirmale. Ebamugavuste vältimiseks palume tasuda visiiditasu õigeaegselt.

Tasuda saab:

  • iPatsiendi patsiendiportaalis
  • Haigla registratuurides kohapeal

Laboriuuriuuringu(te) tulemused

Uuringutulemus(ed) on valmis uuringu(te) tellimise infolehel märgitud aja jooksul arvates proovi andmisest (täpsusta prooviandmise asukohas).

Tulemused

  • Uuringutulemus(ed) on kättesaadavad pärast terve tellimuse täitmist Tervise Infosüsteemis (TIS, tuntud digiloona) veebilehel www.digilugu.ee.
  • Paberkandjal vastuse kättesaamiseks pöördu Sinule lähimasse – Ravi tnMagdaleena või Tõnismäe üksuse proovivõtukabineti registreerimislauda. 

Uuringutulemuste konsultatsiooniks saad tellida tasulise laboriarsti vastuvõtu.