Vaegnägijatele
Registratuur ja info:
Registratuur ja info:

Bariaatrilised operatsioonid (laparoskoopiline maost möödajuhtiv operatsioon või laparoskoopiline vertikaalne mao resektsioon)

Bariaatrilise ravi kogemus kirurgiakliinikus

Haiglasse tulles tegeleb Teiega meie multidistsiplinaarne meeskond: kirurg, bariaatriaõde, endokrinoloog, sisearst ja toitumisnõustamise õde.

Kõik algab arsti ambulatoorsest vastuvõtust.

Enne operatsiooni tehakse Teile ultraheli kõhust, gastroskoopia, EKG ning kopsuröntgen. Haiglasse oodatakse Teid kas operatsioonipäevale eelneval õhtul või sama päeva hommikul. Operatsiooni järel olete haiglas vähemalt kaks päeva. Bariaatria õde nõustab Teid veel kord operatsioonijärgse toitumise ja asendusravi osas.

Operatsioonist taastumine

Esimesel operatsioonijärgsel kuul peate hoiduma füüsilisest aktiivsusest, näiteks ei tohi Te tõsta raskeid asju. Teisel kuul võite alustada kerge koormusega, näiteks ujumise või vesivõimlemisega. Olete eridieedil ning tavatoidule võite üle minna alles üheksandal nädalal pärast operatsiooni.

Tasulised bariaatrilised operatsioonid

Kui teil puudub ravikindlustus, siis peate tulema kirurgi tasulisele vastuvõtule. Teie operatsioonieelsed uuringud toimuvad päev enne operatsiooni statsionaarses osakonnas. Ka bariaatria õde nõustab Teid operatsioonijärgse toitumise ja asendusravi osas statsionaarses osakonnas.

Tasulise operatsiooni hind ja uuringute maksumus on kehtestatud tasuliste teenuste hinnakirja järgi ning see tuleb tasuda enne haiglasse saabumist. Juhul kui bariaatrilist operatsiooni teha ei ole võimalik, tasute vaid uuringute eest, mis Teile enne operatsiooni tehti.