Vaegnägijatele
Registratuur ja info:

Meditsiiniseadmete hooldaja

Meie kirurgikliiniku koosseisu kuulub sterilisatsioonikeskus, kus hoolitsetakse igapäevaselt  meditsiinitarvikute puhastamise, desinfektsiooni ja sterilisatsiooni eest.

Seda tööd teevad meie meditsiiniseadmete hooldajad. Nende kindla käeall võetakse vastu kasutatud tarvikud vastu, puhastatakse käsitsi ja pestakse tarvikud vastavates seadmetes. Kui tarvikud puhtad järgneb ülitäpne ja hoolikas instrumentide kokkupanek. Instrumendid pannakse kokku nimekirja ja pildi või joonise järgi, komplekteeritakse ja pakitakse.

Head meditsiiniseadmete hooldajat iseloomustab täpsus, soov teha tööd mis vajab kannatust, kohusetundlikkus, õppimisvõime, soov olla meeskonnaliige ja sõbralikkus. Töö eeldab ka head füüsilist vormi, kuna töös esineb raskuste tõstmist ja on suures osas seisva iseloomuga.

Tööaeg

Meie sterilisatsioonikeskus töötab ööpäevaringselt. Asume Ravi tänava ja Magdaleena üksuses. Uus inimene alustab töötamist alati Ravi tn üksuses.

Tööaeg on graafiku alusel tööpäevadel 8 tundi. Tuleb arvestada töötamisega nädalavahetusel, riigipühadel ja öösel 12 tundi vahetuses pikkuses.

Väljaõppe koos juhendaja kestab keskmiselt 2 kuud, perioodil on tööaeg esmaspäevast reedeni 8 tundi.

Juurde pildid keskusest, tööprotsessidest ja seadmetest.