Ida-Tallinna Keskhaigla silmakliinikus toimuvad täna Euroopa silmaekspertide kongressi demolõikused

13. september 2012

13.-15. septembrini toimub Tallinnas Sokos Hotell Viru konverentsikeskuses Euroopa okuloplastilise ja rekonstruktiivse kirurgia seltsi kongress ESOPRS 2012. Kongressi raames läbi viidavad silmaoperatsioonid kantakse reaalajas üle Ida-Tallinna keskhaigla silmakliiniku vastrenoveeritud silmakirurgia keskusest kongressi saali. Demonstratiiv-operatsioone viivad läbi maailma tuntuimad oftalmoloogilise plastilise kirurgia eksperdid Saksamaalt, Inglismaalt, Prantsusmaalt, Hollandist ja Itaaliast.

Ida-Tallinna Keskhaigla silmakliiniku juhataja dr Artur Kletti sõnul on sellise suurusjärguga üleeuroopalise kongressi läbiviimise õigus suureks tunnustuseks ühele väikesele riigile, mis poleks olnud võimalik, kui Eesti oftalmoloogia tase poleks Euroopa riikides kõrgelt hinnatud. „Kongressi üks eesmärkidest on siia kokku tuua noored silmarstid üle Euroopa ja eriti Läänemere regioonist. Soovime näidata enam levinud silmahaiguste kirurgiat selle ala parimate spetsialistide kaasabil. Eesti Silmakirurgide Selts sai kongressi korraldamise õiguse 7 aasta eest,“ sõnas Klett. 

Ida-Tallinna Keskhaigla renoveeris silmakliiniku operatsiooniploki , mille maksumuseks koos sisseseadega oli ligi 2,5 mln eurot. Artur Kletti sõnul peab tehniline varustus tänapäevases meditsiinis ja eriti mikrokirurgias arsti toetama. „Enam ei piisa sellest, et kirurgil on kuldsed käed. Uus tehnoloogia võimaldab ravida seni ravimatuid haigusi ja teha seda võimalikult ohutult ning minimaalsete tüsistustega. Selles seisnebki uue operatsioonitehnoloogia põhieesmärk.“

Ida-Tallinna Keskhaigla Silmakliiniku uue operatsiooniploki avamistseremoonia toimub 28. septembril.

Fotogalerii (piltide autor Andres Teiss)
Meditsiinuudised MU+ (Vaata pdf)

Taustainfo:
Euroopa okuloplastilise- ja rekonstruktiivkirurgia seltsi aastakongress ESOPRS 2012

Ida-Tallinna Keskhaigla silmakliinik on Euroopas akrediteeritud õpetav kliinik. Ida-Tallinna Keskhaigla silmakliinik sai möödunud aastal Euroopa silmakliinikute ühe enimsoovitud tunnustuse – Euroopa sertifikaadi.

2011. aasta juunis tunnustas Euroopa oftalmoloogianõukogu EBO (European Board of Ophthalmology)Brüsselis Ida-Tallinna Keskhaigla silmakliinikut rahvusvahelise akrediteeringuga silmakeskusena. Sellest ajast on Ida-Tallinna Keskhaigla silmakliinikul õpetava kliiniku staatus ja õigus koolitada Euroopa oftalmoloogia eriala spetsialiste.

Akrediteeringu põhjal on Ida-Tallinna Keskhaigla silmakliinik võrdsel tasemel teiste Euroopa kliinikutega, kes on õpetavate kliinikute staatuses. Ida-Tallinna Keskhaigla silmakliiniku juhataja dr Artur Kletti sõnul on see õigus vaid kümnekonnal silmakliinikul Euroopas.

Kliiniku juhataja Artur Kletti sõnul on suure rahvusvahelise tunnustuse taga ühelt poolt silmakliiniku suur töö ja teisalt haigla toetav suhtumine. „Tänu tehnoloogiale ja nüüd ka uuele operatsioonikompleksile oleme saanud kasutada kõige kaasaegsemaid ravimeetodeid,“ sõnas silmakliiniku juhataja dr Artur Klett, lisades, et teine investeering on tehtud arstidesse-õdedesse, kes on saanud haigla toetusel koolitusi suuremates Lääne-Euroopa keskustes. Tehnoloogia ja koolituste tulemusena on silmakliinikus kiirelt arenenud silma võrkkesta kirurgia, silmaonkoloogia, kataraktikirurgia, plastiline- ja rekonstruktiivne kirurgia ja laste silmahaiguste erialad. Ida-Tallinna Keskhaigla silmakliinik on rahvusvaheliselt tuntud keskus olnud juba ligi 20 aastat.

Info ja kontakt:
Svea Talving
Avalike suhete juht
5012309
Ida-Tallinna Keskhaigla
 

Tagasi