Ida-Tallinna Keskhaigla kesklabor tähistas 90. juubelit

25. oktoober 2013

24. oktoobril tähistas Ida-Tallinna Keskhaigla kesklabor 90. juubelit loengutega mis käsitlesid viimaste aastate uuemaid arengusuundi.


Huvilistele korraldatud labori ekskursioonile ning kaasaegseid immuun- ja mikrobioloogilisi uuringuid tutvustavale koolitusele järgnes meeleolukas sünnipäeva tähistamine H korpuse suures saalis.
Kesklabori juhataja Marge Küti sõnul sai labori tegevus alguse 1923.aastal, mil Keskhaiglas alustas tööd mikrokeemia labor. Enne seda tehti vajalikke laborianalüüse siseosakonnas. Esimene laienemine toimus 1928.aastal, kui Tallinna linnavalitsus lõpetas Linna Laboratooriumis kliiniliste analüüside tegemise ja pani vastava kohustuse Keskhaiglale.

„Tegutseme sama raviasutuse koosseisus 90 aastat. Kõik need aastad on jätkunud labori laienemine, uusi valdkondi on lisandunud ka viimasel kümnendil. Viimati lisandunud, uus ja eripärane laboriuuringute grupp on immuunpuudulikkuse uuringud, mis tekkisid huvitava koostöö tulemusena kliiniliste immunoloogide ja allergoloogidega,“ sõnas Marge Kütt.

Ida-Tallinna Keskhaigla kesklabor on usaldusväärne, tunnustatud ja hinnatud partner laborimeditsiini vallas. Tänast kesklaborit iseloomustab kvaliteetne aparatuur, pädev ning koolitatud personal. Tänaseks on kesklabor seitsme osakonnaga diagnostikaüksus, kus tehakse aastas ligi 2 miljonit uuringut. Uuringuvaldkonnad katavad hematoloogia, vereteenistuse, kliinilise keemia, immuunanalüüsi, mikrobioloogia ja molekulaardiagnostika laboriuuringuid. Eraldi osakonnaks on kujunenud preanalüütika, mis tegeleb uuringumaterjalide vastuvõtu ja ettevalmistustöödega. Kõik kesklabori uuringuvaldkonnad on akrediteeritud vastavalt ISO 15189 standardile.

Õnnitleme kolleege juubeli puhul!

Vaata pildigaleriid

Tagasi