Esmakordne veteranide heategevuskampaania lõppes edukalt

30. aprill 2014

Veteranipäeva tähistamisega seotud heategevuskampaania “Anname au!” kogus esialgsetel andmetel ligi 56 000 eurot Ida-Tallinna Keskhaigla taastusravikliinikule uue kõnniabiseadme hankimiseks.

Kampaania eestvedajate sõnul on algatuse suurim võit paljude inimeste soov tunnustada Eesti Kaitseväe ja Kaitseliidu veterane. 

“Siiras heameel on näha, et meie veteranide toetamine läheb korda nii paljudele inimestele üle Eesti. Täname kõiki, kes sinilille kandsid ja annetuse tegid,” ütles kampaania eestvedaja Eesti Vigastatud Võitlejate Ühingu juhatuse esimees Gustav Kutsar. “Tänusõnad kuuluvad väga paljudele, kuid esile tuleb tõsta Naiskodukaitse vabatahtlikke, kes kogusid kõige suurema osa vajalikust annetusrahast."

Sinille kampaaniaga kutsuti kandma veteranide toetuseks sinilille-märki ja tegema annetuse taastusraviseadme soetuseks, mida saavad lisaks vigastatud veteranidele kasutada kõik Eesti inimesed. Kampaaniaga kogutud annetuste summa on veel täpsustamisel, kuna annetusi kogus väga suur hulk vabatahtlikke üle Eesti ja ka mujal. Näiteks koguti annetusi ka Brüsselis EL ja NATO esindustes ning oma panuse andsid ka kaitseväelased missioonidel.

„Kampaania õnnestumine valmistab meile suurt rõõmu ning võin kinnitada, et juba esimeste andmete põhjal kogutud summa eest saame kindlasti vajaliku kõnniabiseadme soetada,” ütles Ida-Tallinna Keskhaigla taastusravikliiniku juhataja Heidi Gil. 

Käsitsi valmistatud sinilille-märke müüsid 14. kuni 27. aprillini kõik Selveri poed, Kaitseliidu malevad ja Naiskodukaitse vabatahtlikud. Ühe lille eest paluti vähemalt 2 euro suurust annetust. Need sinililled valmisid SA Hea Hoog vahendusel vaimsete ja psüühiliste erivajadustega inimeste poolt.

Kampaania elluviimisele aitasid kaasa veel ka Selver, SEBE, Tallinna Lennujaam, Estonian Air ja Swedbank.

Täpsem info: www.annameau.ee ja www.facebook.com/annameauveteranidele

Lisainformatsioon:

Gustav Kutsar
Eesti Vigastatud Võitlejate Ühingu juhatuse esimees
gustav.kutsar@gmail.com
tel. 52 71 594


 

Tagasi