Ida-Tallinna Keskhaigla Sünnitusmaja naiste seas üha populaarsem

11. juuli 2014

Ida-Tallinna Keskhaigla andmetel sündis selle aasta esimesel poolaastal 1907 last, mis on 49 last rohkem võrreldes eelmise aasta esimese kuue kuuga. 

Kui eelmise aasta juuli alguseks oli Ida-Tallinna Sünnitusmaja ämmaemandad vastu võtnud 1825 sünnitust, siis sellel aastal juba 1876 sünnitust. Kõige enam  sünnitusi toimus aprillis, mil ilmale aidati 345 lapsukest.

„On hea meel tõdeda, et Ida-Tallinna Keskhaigla Sünnitusmaja on naiste seas üha populaarsem. Tõsiasi, et sünnitajad usaldavad just meie haiglat, näitab, et siinne personal on pädev ja asjatundlik, pakkudes abi ja toetust ka keerulisemates olukordades. Sel sügisel tähistame ühtlasi Ida-Tallinna Keskhaigla Sünnitusmaja 210. juubelit, mis on selge märk ajakestvast professionaalsusest,“ rõõmustab Ida-Tallinna Keskhaigla ämmaemandusjuht Silja Staalfeldt-Rahumägi.

Viimasel kuuel kuul sündinute seas oli poisslapsi 1000 ja tüdrukuid 907. Poiste osakaal on jätkuvalt tüdrukute omast suurem, nimelt ületas viiel kuu poiste sündide arv tüdrukute oma. Ainult juunikuus sündis tüdrukuid poistest rohkem.

Ilmale aidati ka 31 paari kaksikuid.

Tagasi