Juulis sündis tavapärasest rohkem lapsi

12. august 2014

Juulikuus sündis nii Ida-Tallinna Keskhaiglas, Pelgulinna sünnitusmajas kui ka Tartu Ülikooli kliinikumis rohkem lapsi kui eelmisel aastal samal ajal, kokku 962 last.

Ida-Tallinna Keskhaiglas sündis kokku 397 last ning see on ka selle aasta kõige suurem sündide arv ühes kuus selles haiglas. Neist 212 olid poisid ja 185 tüdrukud. Ka kaksikuid sündis palju – lausa 11 paari, mis on keskhaigla andmetel tavapärasest palju suurem arv. «Mitmike sünd on topeltrõõm, kuid ka topeltvastutus,» lausus ämmaemandusjuht Vivian Arusaar.

Küsimusele, kas kaksikuid sünnib tavapärasest rohkem kunstliku viljastamise tõttu, vastas Arusaar, et nii see ei ole. «Tahaksin ümber lükata üsna levinud müüdi ja eksiarvamuse, et mitmike sünnid oleks justkui seoses kunstliku viljastamisega,» lausus ämmaemandusjuht.

Arusaare sõnul on üldiselt kogu maailma trendid liikumas selle suunas, et ka kunstliku viljastamise tulemusel oleks oodata vaid ühe lapse sünd. «Seda just seepärast, et ennetada mitmeid mitmike sünniga seotud tüsistusi, näiteks enneaegset sünnitust ja enneaegsete vastsündinute ravi.»

Poisse sündis kõigis kolmes haiglas rohkem kui tüdrukuid ning selle kohta ütles Arusaar, et pikaajaline statistika näitab, et läbi aastate ja sajandite on alati veidi enam poisse sündinud. «Seda on püütud seletada poisslaste ja meeste aktiivsema ja vähem alalhoidliku elustiiliga.»

Ka Tartu Ülikooli kliinikumis sündis juulikuus tavapärasest rohkem lapsi. Vanemämmaemand Sirje Kõvermägi ütles, et kliinikumis sündis eelmisel kuul kokku 242 last. «Kui ma nüüd õigesti mäletan, siis on see vist selle aasta rekord ka,» sõnas Kõvermägi.

Poisslapsi sündis Tartus samuti veidi rohkem – 123, sealsamas tüdrukuid sündis juulikuus 119. «Kaksikuid oli kuus paari, mis on üsna tavapärane, enamasti sünnib muidugi kaks-kolm paari, aga sel korral lausa kuus,» rääkis vanemämmaemand.

Pelgulinna sünnitusmajas sündis eelmisel kuul 323 last. Neist 178 olid poisid ja 145 tüdrukud. Sünnitusosakonna ämmaemandusjuht Liis Jõgis lisas, et kaksikuid sündis juulikuus neli paari, sama palju kui eelmisel aastal samal ajal.

 

Allikas: Postimees

Tagasi