Hooli oma tervisest – kontrolli rindu regulaarselt

15. oktoober 2015

Tänasel rahvusvahelisel rinna tervise päeval kutsume naisi üles oma tervise eest hoolt kandma.

Ida-Tallinna Keskhaiglas on rinna tervise kabinet tegutsenud juba aastast 2012  ning nädalas pöördub kabinetti keskmiselt 100 naist esmavisiidile kas siis rinnaalaste murede või küsimustega. Lisaks kordusvisiidile pöördujad.

Rinnakabinetis patsiente vastu võttev dr Gabor Szirko kummutab arusaama, et rinnakabinetti tasub pöörduda vaid 40+ naistel. Tema sõnul saab rinnakabinetist kiirelt nõustamist ning vajadusel suunatakse kabinetti pöörduja suunamiskirja alusel edasi vajalikele uuringutele.

„Eestis on rinnavähk naiste sagedaseim pahaloomuline kasvaja. Igal aastal haigestub üle 600 naise. Rinnavähki ei ole võimalik ennetada, aga kui see haigus avastatakse varases staadiumis, on suur võimalus kaasaegse raviga ellu jääda,“ sõnab dr Szirko.

Kindlasti peaksid kõik naised kontrollima korrapäraselt oma rindu ning tegema seda hoolikamalt juba peale 30. eluaastat. Alates 40. eluaastast tuleks mammograafi teha iga 1-2 aasta tagant. Rinnakabinetist saab ühtlasi ka abi ja õpetust koduseks rindade kontrolliks.

Kontrolliks tasub leida kiiremas korras aeg, kui rinda on tekkinud mügarik, tükk, sõlm või siis tuleb rinnanibust verist eritist. Sellisel juhul võib tegu olla halvaloomulise kasvajaga, mille puhul kehtib reegel, et mida varem jaole saadakse, seda suurem on tervenemise võimalus.

Ida-Tallinna Keskhaigla tähistab sel nädalal 230. juubelit, mis annab märku haigla kestvusest ja järjepidevusest.

 

Tagasi