Magdaleena haigla juures avati nutikas rattaparkla

12. juuni 2017

Kui eelmisel suvel oli rõõm teatada, et ITK Ravi üksusesse tulevad patsiendid saavad seal tasuta turvaliselt ratast parkida, siis nüüd on see võimalus ka Magdaleena üksuse juures.

Suvi on kätte jõudmas ning üha enam inimesi valib auto või ühistranspordi asemel liiklemiseks jalgratta. Et oma kaherattalise turvaliselt ja mugavalt haigla lähedusse parkida saaks, paigaldati Magdaleena üksuse statsionaari sissekäigu ette Bikeep'i nutikas rattaparkla.

Ida-Tallinna Keskhaigla majandusosakonna juhataja Signe Roosi sõnul lahendab uus parkla ideaalselt nende Magdaleena töötajate ja patsientide probleemi, kes seni kurtsid, et haigla juures pole kohta, kus turvaliselt ratast hoida. „Tegemist on kõrgtugevast terasest nutika tehnoloogiaga varustatud parklaga, mis aitab ratta väga lihtsa vaevaga turvaliselt lukustada. Ratta lukustamiseks ja hiljem avamiseks tuleb lihtsalt helistada rattahoidjal oleval numbril," selgitab Roos. „On ju imelihtne, kui pole vaja kaasas kanda tülikat rattalukku, vaid saab oma sõiduvahendi tasuta turvaliselt parkida," lisab ta.

Lisaks patsientidele on see ka haigla töötajatele hea võimalus kahe ITK üksuse vahel liigeldes ratast turvaliselt parkida. Suvisel ajal kesklinna piirkonnas on rattaga lühemate vahemaade läbimine oluliselt kiirem ja mugavam kui mõne mootorsõidukiga. Signe Roos avaldab lootust, et turvalise parkla olemasolu motiveerib veelgi rohkem inimesi jalgrattaga liiklema säästes sellega nii loodust kui ka panustades oma tervisesse. 

Kuigi rattaparkla on varustatud turvaliste lukustussüsteemidega, hoiab parklal silma peal ka Securitas OÜ turvafirma, kes kinkis haiglale linnaratta, mida töötajad vajalikeks sõitudeks kasutada saavad. Loodetavasti teeb nutikas parkla rattasõidud haiglasse lihtsamaks ning innustab inimesi tervislikult liikuma. 

Tagasi