ITK eksperdid õpetasid Toompeal oma südame häält kuulama

16. oktoober 2019

Rahvusvahelisel südame taaskäivitamise päeva puhul pidas ITK Südamekeskuse juhataja dr Tiina Uuetoa täna parlamendi liikmetele ja kantselei teenistujatele loengu teemal, mida oma südame tervena hoidmiseks peab silmas pidama.

„On viis olulist kardiovaskulaarset riskifaktorit: vanus, kõrgvererõhktõbi, kolesterooli ja veresuhkru ainevahetushäire ning suitsetamine. Meeste ja naiste puhul mõjuvad riskifaktorid ka mõneti erinevalt, kuid südamehaigused ei ole kindlasti pelgalt meeste haigus nagu on tavaks arvata. Sellel, kuidas me end kohtleme ja oma tervist hoiame, on meie tervisele määrav roll,“ selgitab dr Uuetoa.


“Just oma elustiili kujundamise osas vaatavad inimesed ühiskonna liidrite poole ja võtavad neist eeskuju. Seetõttu ma loodan, et ka Riigikogu liikmed näitavad oma positiivse eeskujuga, kuidas südamehaiguste riske õigeaegselt teadvustada ja ennetada ning vajadusel ka teist inimest elustada,” rõhutas aastaid Eesti inimeste südameid jälginud ja ravinud dr Uuetoa. 

Et ITK Südamekeskuse juhataja räägitu pelgalt teoreetiliseks teadmiseks ei jääks, oli Riigikogu liikmetel ja kantselei teenistujatel võimalus omandatut kohe ka praktikas rakendada. Ida-Tallinna Keskhaigla õed tegid soovijatele erinevaid tervisemõõtmisi ja annavad nõu, kuidas organiseerida oma söömis- ja liikumisharjumusi nii, et südame-veresoonkonna haiguste riske minimeerida. 

Ida-Tallinna Keskhaigla, Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli ja Tallinna Kiirabi ekspertide toel said Riigikogu liikmed ja kantselei teenistujad õppida või meelde tuletada ka esmaseid elustamisvõtteid.

 

Tagasi