Silmatraumatoloogia tipptegija ITK arstide eestvedamisel Eestis

29. aprill 2019

Laupäeval, 27. aprillil toimus Balti silmakirurgide ühisseminar kus esines ettekannetega maailma silmatraumatoloogia valdkonna tipptegija, professor Ferenc Kuhn USAst.

ITK silmakliiniku juhtide dr Artur Kletti ja dr Toomas Sepa eestvedamisel toimuval valdkonna tippsündmusel esinesid  lisaks professor Kuhnile ka paljud Eesti, Läti ja Leedu tunnustatud silmakirurgia eksperdid.

Professor Kuhn keskendub oma ettekannetes  haava õmblemise tehnikatele ja raskelt vigastatud silma rekonstrueerimise ajastamisele ning samuti esitab ta erinevaid keerulisi juhtumeid videote abil. Kuhn on silmakirurgia valdkonnas avaldanud rohkelt teaduslikke töid, tema töödest juhinduvad paljud kolleegid üle maailma.

Konverentsi eesmärgiks oli kokku tuua Balti riikide silmakirurgid, vahetada praktilisi kliinilisi kogemusi nii akadeemilises kui ka vabamas õhkkonnas.

Balti silmakirurgide ühisüritused said alguse 7 aastat tagasi Tallinnas Eesti Silmakirurgide Seltsi eestvedamisel ja toimuvad juba seitsmendat korda. Järgemööda on korraldajaks kõik kolm Balti riiki.

Täpsemat infot laupäeval Radisson Blu Sky hotellis toimuva silmakirurgide suursündmuse kohta leiab Eesti Silmakirurgide Seltsi lehelt www.esks.ee.

Konverentsi õnnestumisele aitavad kaasa Alcon Pharmaceuticals Ltd Eesti filial, Optika & Diagnostika OÜ, Fox Vision, Santen OY, Rumex Baltics, UAB Kavita, PharmaSwiss Eesti OÜ ja SEMETRON AS.

Tagasi