ITK-d tunnustati vastutustundliku ettevõtluse hõbetasemega

23. mai 2019

Vastutustundliku Ettevõtluse Foorum tunnustas 22. mail õhtul toimunud pidulikult galal Eestis tegutsevaid ettevõtteid, kes hoolivad ümbritsevast ning soovivad panustada ühiskonda rohkemaga, kui seadus nõuab. Vastutustundliku ettevõtte märgise sai tänavu 78 ettevõtet; Ida-Tallinna Keskhaiglale omistati hõbetase.

Järjest enam räägitakse Eesti ühiskonnas ettevõtete ja organisatsioonide vastutustundest. See tähendab, et organisatsiooni igapäevaellu on lisaks tavapärastele majandusnäitajate järgimisele seotud ka sotsiaalne ja keskkonna mõõde. Meie haiglale on ühiskondlik vastutustunne töö loomulik osa, see käib haigete aitamisega kaasas.

Ida-Tallinna Keskhaigla soovib Eesti arengusse panustada natuke rohkemgi ning eks seetõttu olemegi järjest enam eri algatustes osalenud ja mitmekülgseid tegevusi ette võtnud. Tore, et meie pingutusi on märgatud ja tunnustatakse laiemalt - 22. mail toimunud Eesti Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi pidulikul galal tunnustas Vabariigi President Kersti Kaljulaid ettevõtteid ja organisatsioone  ühiskonda panustamise eest. Meile omistati vastutustundliku ettevõtluse hõbetaseme kvaliteedimärgis.

Kvaliteedimärgis omistatakse Eesti Vastutustundliku Ettevõtluse Indeksis osalenud ettevõtetele, kes peavad oluliseks jätkusuutlikku arengut ning kes teevad järjekindlalt mitmekülgseid pingutusi positiivse mõju suurendamiseks ümbritsevale elukeskkonnale.

Indeks hindab nelja valdkonda ettevõtte tegevuses: turukeskkond (sh tarbijaküsimused, suhted tarnijatega, kogukonna kaasamine ja arendamine); valitsemine ja eetika (sh sihtrühmade kaasamine, kooskõla õigusruumiga, inimõigused ja korruptsioon); looduskeskkond ning hea tööandja (sh tööjõukasutus, tööohutus).

Vastutustundliku ettevõtluse indeksi pronks-, hõbe- või kuldtase on 11 aasta jooksul kokku antud mitmesajale erinevale Eestis tegutsevale ettevõttele. 2018. aasta vastutustundliku ettevõtluse märgised anti üle 22. mail õhtul Kultuurikatlas toimunud pidulikul galal, kus osales ka Eesti president Kersti Kaljulaid.

Tagasi