Plaaniline ravi katkestatud

17. märts 2020

Seoses Covid-19 laialdase levikuga on haigla katkestanud plaanilise ravi selleks, et olla valmis eriolukorrast tingitud muutusteks. Haiglal tuleb tagada esmajärjekorras abi kriitilist ravi vajavatele patsientidele. Võtame ühendust inimestega, kellel on varasemalt planeeritud plaanilised vastuvõtud ja ravi.

Patsientidega võtab ühendust raviarst või haigla esindaja. Otsuse, kuidas konkreetse patsiendiga toimitakse, teeb raviarst arvesse võttes patsiendi tervislikku olukorda. Arsti otsuse alusel toimub vastuvõtu edasilükkamine, kaugkonsultatsioon ehk telefonikonsultatsioon või ravile kutsumine.

Patsienti teavitatakse SMS teavituse teel kaks päeva enne haiglasse tulekut ja telefoni teel vähemalt üks päev enne planeeritud haigla külastust. „Kui teiega pole ühendus võetud ja saabub vastuvõtu kuupäev, siis palun ärge tulge haiglasse kohale, vaid helistage meie klienditeeninduskeskusesse 666 1900,“ rõhutab klienditeeninduse juht Lea Karik.

Lisaks soovitame patsientidel kontrollida patsiendiportaalis www.ipatsent.ee oma kontaktandmed ja vajadusel need uuendada.

Patsientide ja tervishoiutöötajate turvalisuse tagamiseks on jätkuvalt keelatud patsientide külastamine. Tuletame meelde, et erakorralise meditsiini osakonda (EMO) ei tohiks pöörduda COVID-19 nakatunu või isik, kellel ilmnevad haigusele iseloomulikud tunnused (köha, nohu, palavik). Kõigepealt tuleb telefoni teel nõu pidada oma perearstiga, helistada perearsti nõuandeliinile 1220 või hädaabinumbril 112. Samuti palume tungivalt kergemate viirushaiguste tunnustega EMO-sse mitte pöörduda.

Tagasi