Vaegnägijatele
Registratuur ja info:
Registratuur ja info:

Vähiravi korraldus

Vähiravi korraldus Ida-Tallinna Keskhaiglas

ITK lähtub vähiravi korralduses Eesti Vabariigis kehtestatud seadustest ja määrustest. Õigeaegne kasvajate diagnostika ja ravi on haiglale prioriteediks. Vähiravis lähtutakse rahvusvaheliselt tunnustatud ravijuhenditest (NCCN, ESMO, ESGO, EAU) ning heast kliinilisest tavast. Patsientide esmased vähiravi plaanid koostatakse multidistsiplinaarsetes onkoloogilisetes konsiiliumites, kus on esindatud nii kirurgilise, keemiaravi kui ka kiiritusravi spetsialistid, radioloog ja patoloog.

ITK-s toimuvad iganädalaselt seitse erinevat konsiiliumid

  • günekoloogiliste kasvajate onkoloogiline konsiilium;
  • rinnanäärme kasvajate onkoloogiline konsiilium;
  • uroloogiliste kasvajate onkoloogiline konsiilium;
  • luukasvajate onkoloogiline konsiilium;
  • naha ja pehmete kudede kasvajate onkoloogiline konsiilium;
  • seedetrakti kasvajate onkoloogiline konsiilium;
  • muude paikmete (sh silma) kasvajate onkoloogiline konsiilium

Vähkkasvajate kirurgiline ravi

Vähikasvajate kirurgilist ravi teostatakse Ida-Tallinna Keskahaiglas alates … aastast. Kõige enam on opereeritud seedetrakti kasvajaid, uroloogilisi kasvajaid ja günekoloogilisi kasvajaid.  LINK Kirurgiakliinik, naistekliinik

 ITK on ainuke silmakasvajaid opereeriv keskus Eestis ning kõrgel tasemel ravi on tunnustatud  rahvusvaheliselt akrediteeritud kompetentsikeskusena LINK.

Ida-Tallinna Keskhaiglas ei teostata torakaalkirurgilisi operatsioone ega pea-ja kaelakasvajate (välja arvatud kilpnäärmekasvajad) operatsioone.

Vähkkasvajate süsteemne ravi

Süsteemset ravi ehk keemiaravi teostatakse ITK-s alates 2007. aastast. Süsteemse ravi teostamiseks on haiglas olemas parimad võimalused patsientidele ravi läbiviimiseks. Ravi on võimalik teostada ambulatoorselt, päevaravis või statsionaaris. Keemiaravi läbiviimise ohutuse tagamiseks nii patisentidele kui personalile toimub keemiaravimite lahustamine ja hoiustamine lahustamiskeskuses LINK.

Onkoloogiakeskus LINK

Vähkkasvajate kiiritusravi

Ida-Tallinna Keskhaigla patsiendid saavad väliskiiritusravi koostöös Põhja-Eesti Regionaalhaigla ja Tartu Ülikooli Kliinikumiga. Kiiritusravi määramine ja kiiritusravile suunamine toimub multidistsiplinaarses onkoloogilises konsiiliumis.

Vähihaigete palliatiivne ravi

Kui patsiendi tervis halveneb kasvaja tõttu vaatamata kõigi osapoolte jõupingutustele kasvajavastases võitluses, on edasiseks raviplaaniks tagada patsiendile parim võimalik elukvaliteet. Onkoloogiakeskuses töötavad psühholoog, valuarst, sotsiaaltöötaja ja õde-nõustaja, kes aitavad patsienti ja lähedasi olukorraga toime tulla ning patsiendi haigusest tulenevaid sümptome leevendada.  Olukorras, kus patisent ei suuda enese eest piisavalt hoolt kanda, on võimalik patsiendi põetamine ja hooldus ITK Järve üksus, kus asub ITK Hoodusravi kliinik LINK.

Koostöö

Ida-Tallinna Keskhaigla onkoloogid teostavad ambulatoorsed vastuvõtte Kuressaare Haiglas LINK ja Järva Haiglas LINK. Süsteemset ravi teostatakse ITK Magdaleena üksuses Pärnu mnt 104, Tallinn.