Vaegnägijatele
Registratuur:
Registratuur:

ITK Õdede teadusklubi pakub arenguvõimalusi haiglas

20.03.2024

ITK Õdede teadusklubi loodi eelmise aasta lõpus eesmärgiga toetada õdesid teadustegevuses ning pakkuda võimalust omavahel teadmisi ja kogemusi vahetada. Teadusklubi on mõeldud nii magistrikraadiga õdedele kui ka nendele, kes edasiõppimisele alles mõtlevad.

Õdede teadusklubi ITK-s

ITK õendusjuht Kätlin Pallo räägib teadusklubist lähemalt.

Kust tekkis mõte luua ITK õdede teadusklubi?

Teadusklubi loomise põhjuseid oli mitmeid. Õendusteadus ei ole miski, mis kirjas vaid raamatutes ja teadusajakirjades, vaid õendusteadus peegeldub meile vastu igas meie tegevuses, mida patsientide heaolu nimel teeme. Eesmärk on, et meie igapäevane õendustegevus tugineks kaasaegsel tõenduspõhisel teabel.

Pakume õdedele koolitusi teadustegevuseks ja teaduskirjanduse lugemise kultuuri arendamiseks. Tutvustame ja õpetame kasutama erinevaid teadusandmebaase, mida hiljem rakendada oma igapäevatöös. See omakorda aitab toetada õdede professionaalset arengut ning suurendada meie igapäevast õenduskvaliteeti. Meie haiglas on järjest kasvamas õdede hulk, kes on läbinud terviseteaduse magistriõppe.

Kas tegemist on vaid meie haiglaülese klubiga, väljastpoolt tulijad klubi liikmeks ei saa?

Jah, hetkel on liikmeteks ainult meie enda haigla õendusvaldkonna töötajad, sh ämmaemandad, radioloogiatehnikud, bioanalüütikud jt.

Kui tihti koos käiakse?

Teadusklubi kohtumised toimuvad regulaarselt kord kuus (välja arvatud suvel). Need on kontaktkohtumised, kus vastavalt teemale toimuvad arutelud. Teadusklubi töösse on kaasatud Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli terviseteaduste õppejõud-dotsent Jekaterina Šteinmiller.

Kohtumised kestavad 2 tundi (kell 14-16). Järgmised kohtumised on 26.03, 23.04, 21.05 ja 18.06.

Mida on klubis juba tehtud?  

Osalejatele oleme tutvustanud andmebaase (nt EBSCO, Synbase), nende kasutamist. Näiteks märtsi kohtumisel keskendume Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis terviseteaduse magistriõppe õpingute tutvustamisele (sh arendusidee olemus, ettevalmistav koolitus, jne)

Kui palju on klubil hetkel liikmeid? Kes ja kuidas saavad soovi korral liituda?

Teadusklubil on kujunenud oma nn püsiliikmetest tuumik, lisaks osalevad kindlast teemast huvitatud töötajad. Teadusklubisse on oodatud kõik huvilised. Osalemiseks tuleb soovist märku anda ning kohtumisele kohale tulla. Kõik, kes tunnevad, et neis on peidus teaduspisik ja soov klubiga ühineda, saavad anda endast märku meiliaadressil evelin.karja [at] itk.ee (evelin[dot]karja[at]itk[dot]ee).