Vaegnägijatele
Registratuur:

Taastusravikliinik

Taastusravikliinik on nüüdisaegset taastusraviteenust arendav kliinik, mis on viimastel aastatel pälvinud tunnustust oma raviefektiivsuse ja uudse lähenemise eest. Taastusravi eesmärk on taastada patsiendi elukvaliteet, viia ta tavaellu ning vähendada puuet ja tüsistusi.

IRH-45

Kliinikus töötavad põhjalike oskuste ja teadmistega spetsialistid ning kasutusel on tänapäevased ravimeetodid, vahendid ja oskused, mis teevad patsiendi tagasitoomise tavaellu võimalikuks.

Tegeleme neuroloogiliste, kardioloogiliste, reumatoloogiliste, traumajärgsete, ortopeediliste jt patsientidega. Koostöös haigla naistekliinikuga on meie patsientideks või terviseteenuse saajateks ka lapseootel naised ning imikud.

Taastusravikliinik jaguneb kaheks keskuseks: statsionaarne taastusravikeskus ja ambulatoorne taastusravikeskus.

Meie multiprofessionaalsesse meeskonda kuuluvad taastusarst, õde, füsioterapeut, tegevusterapeut, logopeed, psühholoog, sotsiaaltöötaja, proteesimeister, massöör ja hooldaja.

Taastusravi on arstikunsti ja tehnikateaduse koostöö

Teeme koostööd haigla teiste kliinikute ja struktuuriüksustega (neuroloogia, ortopeedia, kirurgia, reumatoloogia, kardioloogia), et leida parim viis inimeste tagasitoomiseks tavaellu. Koostöös haigla naistekliinikuga on meie terviseteenuse saajateks lapseootel naised ning imikud. Naistekliinikuga teeme koostööd ka patsientide vaagnapõhjaprobleemide korral.

Meie koostööpartneriteks on perearstikeskused, teised tervishoiuasutused ja erialaseltsid. Koostöö NATO ja Eesti kaitseväega on andnud meile hindamatuid kogemusi. Tänu sellele suudame aidata nii vigastada saanud kaitseväelasi kui parandada ka kõikide teiste vigasaanute elukvaliteeti.

Teeme tihedat koostööd Tallinna ja Tartu tervishoiukõrgkoolidega, kelle tudengitele oleme väljaõppe praktikabaasiks. Meie juures saavad erialast väljaõpet lisaks arst-residentidele ja õenduse eriala üliõpilastele ka hooldajad ja massöörid.

Teeme teadus-, arendus- ja loometegevusalast koostööd TalTechga, mis avab meile kõigi tänapäevaste võimaluste uksed taastusravis.

Põhjalikud uuringud ja professionaalne ravi

Pakume Teile nii tervist säilitavaid teenuseid kui ka professionaalset ravi. Võimaldame amputatsiooniga patsiendile täisväärtuslikku taastusraviteenust, mis hõlmab endas lisaks pikale ja põhjalikule amputatsioonijärgsele taastusravile ka edasiseks eluks vajalike proteeside valmistamist ning nendega harjuma õpetamist meie spetsialistide juhendamisel.

Ambulatoorse taastusravi osakonnast saavad abi ja nõu harrastussportlased, profisportlased ja noorsportlased, aga ka kõik teised murelikud ja oma tervisest hoolivad või töö tõttu terviseprobleemide käes vaevlevad inimesed. Teretulnud on nii kaaluprobleemide ja liikumisvaevustega kui ka töövõimetuse hindamist vajavad täiskasvanud. ITK ambulatoorse taastusravi osakonnast saavad abi ka patsiendid, kes vajavad traumade või operatsioonide järgselt turgutamist.

Töötajad

Kaupo Ole portree
Kaupo Ole
juhataja
Telefon:
E-post:
kaupo.ole [at] itk.ee
Kaire Jaanikesing
õendusjuht
E-post:
Kaire.Jaanikesing [at] itk.ee
Taastusravikliinik
Pärnu mnt 104, Tallinn

59.41682, 24.73878