Vaegnägijatele
Registratuur:

Onkoloogiakeskus

Meie haigla onkoloogiakeskus asub Magdaleena üksuses, kus alates 2007. aastast tehakse süsteemset kasvajavastast ravi. Süsteemse ravi alla kuuluvad keemiaravi (ehk tsütostaatiline ravi), hormoon-, sihtmärk- ja immuunravi. Süsteemravi võib olla patsiendi ainukeseks raviviisiks või toimuda kombineeritult kirurgilise või kiiritusraviga.

Onkoloogiakeskus

Süsteemset kasvajavastast ravi korraldavad onkoloogid. 24/7 on tagatud valveonkoloog nii konsultatsiooniks kui väljakutseteks.

Magdaleena üksuses pakutakse ravi ambulatoorselt, päevaravi ja statsionaarses osakonnas.

Alates detsembrist 2020 pakuvad meie onkoloogid kasvajavastast süsteemset ravi ambulatoorse ja päevaraviteenusena ka Kuressaare Haiglas.

Ambulatoorne ravi

Ambulatoorne ravi on mõeldud patsientidele, kes on heas üldseisundis ja kelle ravi koosneb suukaudsetest ravimitest või kuni 4-tunnisest tilkinfusioonist. Patsient peaks kindlasti ravipäevaks varuma aega. Võib juhtuda, et on vaja teha lisaanalüüse või ei kulge ravi manustamine plaanipäraselt patsiendi isikupära tõttu.

Päevaravi

Päevaravi on mõeldud patsientidele, kes peavad ravi või uuringu tõttu haiglas viibima lühikest aega (4−10 tundi). Ravi kestel on tagatud pidev raviõe teenus, kardinaga eraldatud mugav toolvoodi ning televiisori vaatamise võimalus. Ravi lõppedes pääseb patsient samal päeval koju.

Statsionaarne ravi

Pikemaid ja intensiivsemaid raviskeeme rakendatakse onkoloogiakeskuse statsionaarses osakonnas, kus on 11 voodikohta. Samuti ravime statsionaarses osakonnas keemiaravist tingitud tüsistusi, mille puhul on vajalik haiglaravi.

Nii päevaravi kui ka statsionaarse ravi osakonnas on patsientidel võimalik tutvuda keemiaravi käsitleva kirjandusega ning pidada nõu või arutada oma probleeme kogenud õega. Tutvu keemiaravi tutvustava infomaterjaliga.

Palliatiivne ravi

Eduka ravi kõrval on onkoloogilisele haigele hindamatu tähtsusega soe, mõistev ja toetav suhtumine. Palliatiivse ravi eesmärk on tagada patsientidele parim võimalik elukvaliteet ning toetada patsiente ja nende lähedasi kogu ravi vältel. Keskuses töötavad selle nimel onkoloogid, palliatiivravi õed, psühholoog ja sotsiaaltöötaja. Keskus teeb tihedat koostööd ka haigla teiste osakondade arstide, õdede ja tugispetsialistidega (nt toitumisnõustajad, valuravi arstid, taastusravi arstid, uroloogia õed, stoomiõde, kirurgid, haavaõed, hingehoidja jt) ning õendus- ja hooldusabikliinikuga.

Onkoloogiakeskus
Pärnu mnt 104

59.41682, 24.73878

Töötajad

Elen Vettus
Elen Vettus
juhataja
E-post:
elen.vettus [at] itk.ee
Katre Põder portree
Katre Põder
õendusjuht
E-post:
Katre.Poder [at] itk.ee
Janika Alliksaar
Janika Alliksaar
sekretär
Telefon:
E-post:
janika.alliksaar [at] itk.ee