Vaegnägijatele
Registratuur ja info:

Viljatusravikeskus

Viljatusravikeskuse eesmärgiks on aidata viljatuid paare. Meie pikaaegsed kogemused, laialdased teadmised, oskused ning kasutusel olev kaasaegne tehnoloogia võimaldavad kasutada uusimaid viljatusravi meetodeid. 

Viljatusravikeskus

Viljatuse ehk infertiilsuse all mõistetakse olukorda, kus paaril ei ole vähemalt aasta kestnud regulaarse suguelu järel rasedust tekkinud või ei ole õnnestunud rasedust elussünnini kanda. Viljatus on suur sotsiaalne ja emotsionaalne probleem nii ühiskonnale kui ka paarile, keda see otseselt puudutab. Erinevate uuringute põhjal ulatub viljatute paaride arv 15–20%-ni elanikkonnast, seega puudutab lastetuse probleem Eestis iga 5.–6. perekonda.

Arvatakse, et viljatus on 1/3 juhtudel tingitud naise tervisest, 1/3 põhjusi on mehe tervises ja ligikaudu 1/3 juhtudel on tegemist kombineeritud viljatusega või jääb põhjus ebaselgeks. Enamasti jääb arenenud ühiskondades kindel põhjus ebaselgeks, kuna tegureid, mis viljakust mõjutavad, on tuhandeid ja kõiki ei saa hinnata.

Viljatusravile pöördumise korral püütakse kõigepealt välja selgitada viljatuse põhjus ning seejärel valida sobiv ravimeetod.

Viljatusravi tulemuslikkus

Alates meie tegevuse algusest 1996. aastal kuni tänaseni on viljatusravikeskuses kehavälise viljastamise protseduuride arv suurenenud rohkem kui kümme korda. Koos viljatusravi arenguga tõuseb ravi tulemuslikkus ja suureneb raseduste arv.

Meie keskuses on laialdaste võimalustega kaasaegne aparatuur, kasutame kogu maailmas tunnustatud parimaid, tulemuslikumaid ravimeetodeid. Näidustuse korral on võimalik kasutada doonorsugurakke (munarakud, seemnerakud).

Probleem, mis puudutab partnereid võrdselt

Kui olete soovinud ja üritanud, aga Teil ei ole õnnestunud jääda lapseootele aasta jooksul, siis soovitame pöörduda meie kõrge kvalifikatsiooniga ja kogenud naistearstide vastuvõtule.

Vastuvõtule tulles ei ole vaja saatekirja. Soovitatav on pöörduda vastuvõtule koos partneriga.

Viljatuse kahtluse korral nõustavad ravisooviga naisi ning paare esmalt viljatusravikeskuse arstid. Viljatuse põhjuste väljaselgitamiseks viiakse meie keskuses läbi erinevaid viljatusuuringuid nii naistele kui meestele. Seejärel saab alustada ravi. Diagnoosi kinnitumise järel toimuvad ämmaemanda vastuvõtud nõustamiseks ja analüüside andmiseks.

Viljatusravi uuringuid, protseduure, erinevaid ravimeetodeid, kasutatavaid ravimeid ning juriidilisi dokumente selgitavad Teile ämmaemandad.

Lugege lähemalt ka munarakudoonorluse kohta.

Viljatusravikeskus
Hariduse 6, 10119 Tallinn

59.43068, 24.7415

Töötajad

Tiina Loog
Tiina Loog
Juhataja
Telefon:
E-post:
tiina.loog [at] itk.ee
Ruth Essi
Ruth Essi
Ämmaemandusjuht
Telefon:
E-post:
ruth.essi [at] itk.ee
Siiri Uusen
Siiri Uusen
Sekretär
Telefon:
E-post:
siiri.uusen [at] itk.ee