Vaegnägijatele
Registratuur:

Emaka limaskesta retseptiivsuse test (beReady test)

Emaka limaskesta retseptiivsuse test aitab hinnata emaka limaskesta vastuvõtlikkust embrüo kinnitumisele ja määrata embrüo siirdamiseks õiget aega ehk implantatsiooniakent. 

Emaka limaskest on embrüo kinnitumiseks valmis vaid lühikest aega – 6 kuni 8 päeva pärast ovulatsiooni. Seda perioodi nimetatakse implantatsiooniaknaks. Testiga on võimalik määrata personaalne implantatsiooniaken ning suurendada sellega embrüo siirdamise edukust. Samuti analüüsitakse testiga emaka limaskesta vastuvõtlikkuse protsessis osalevate geenide avaldumise taset. Geeni avaldumise taseme väärtustest lähtudes on emaka limaskest vastuvõtlik või mittevastuvõtlik.

Test on mõeldud naistele, kellel on korduvalt ebaõnnestunud embrüo siirdamine kas morfoloogiliselt hea kvaliteediga embrüo puhul või on põhjused ebaselged vaatamata sellele, et visuaalselt on tegemist normaalse emaka limaskesta koe paksusega. 

Testi läbiviimiseks võtab naistearst ambulatoorsel visiidil patsiendilt peenikese kateetriga emaka limaskestast koetüki. Protseduuri ajal võib tunda kerget ebamugavustunnet ja valulikkust. Kui emaka limaskest on koeproovi võtmise päeval embrüo vastuvõtmiseks valmis, siis see aeg ongi implantatsiooniaken ning embrüo tuleb siirata järgmise menstruatsioonitsükli samal päeval, mil toimus koeproovi võtmine. 

Emaka limaskesta retseptiivsuse testi tulemused valmivad 15 tööpäeva jooksul pärast koeproovi võtmist, millest arst teavitab teid telefoni teel. Testi tulemuse saate teada arsti vastuvõtul.

Rohkem infot patsiendi infomaterjalidest:

Emaka limaskesta retseptiivsuse test

Emaka limaskesta retseptiivsuse test (vene keeles)