Vaegnägijatele
Registratuur:

Kirurgiakliinik

Kirurgiakliinik pakub  kvaliteetset arstiabi kirurgilist ravi vajavate haiguste puhul. Meid iseloomustab kogenud, koolitatud ja pühendunud personal, töötaja- ja patsiendisõbralik keskkond ning suurepärased võimalused uuringuteks ja raviks koos tõenduspõhiste uuenduste rakendamisega. Tänu moodsale tehnoloogiale ja intensiivravi arengule on tänane kirurgia üha kiirem, efektiivsem, ohutum ja vähem kahjustav. Järjest sagedamini opereerime kõrges eas ja tõsiste kaasuvate haigustega patsiente.

Pilt

Oskuskeskused

Igapäevane valvetöö nõuab meie arstidelt nii kõikide ägedate kirurgiliste haiguste kui ka kitsamate valdkondade head tundmist. Seetõttu on kirurgiakliiniku oluline arengusuund oskuskeskuste loomine kirurgia kitsamates ja keerukamates valdkondades.

Kirurgiakliinikus toimuvad mitmel erialal ka õdede vastuvõtud. Näiteks haavaõe vastuvõtul osutatakse professionaalset haavaravi ning pööratakse tähelepanu patsiendiõpetusele ja kodusele toimetulekule seoses haavade hooldusega.

Pahaloomuliste kasvajate ravi

Vähihaigestumuse kasv, moodne diagnostika kasvajate varasemaks avastamiseks ja ravivõimaluste avardumine on paratamatult muutnud pahaloomuliste kasvajate kirurgilise ravi meie haigla oluliseks valdkonnaks.

Vähiravi eri meetodite parimaks kombineerimiseks tehakse kõik raviotsused onkoloogilistes konsiiliumides, kus osalevad nii diagnostika kui ravi erialade asjatundjad. Püüame leida igale patsiendile just tema haiguse ravimiseks parimad meetodid.

Ka kasvajate kirurgias on olulised organeid säästvate (nt onkoplastiline kirurgia, nukleaarmeditsiini tehnikas valvur-lümfisõlmede eemaldamine), mini-invasiivsete (nt laparoskoopiline kirurgia) ja taastava kirurgia meetodite ning uute tehnoloogiate (nt kõhuõõnesisene keemiaravi (HIPEC), kasvajakollete hävitamine kuumusega (RFA)) kasutamine.

Kirurgiakliinikus ravitakse kõiki seedetrakti, naha, pehmete kudede (lihaskoe, rasvkoe, sidekoe), luude, endokriinsüsteemi (näärmete) ja uroloogilisi kasvajaid, koostöös naistekliinikuga ka rinna- ja günekoloogilisi kasvajaid.

Pahaloomulise kasvaja kahtlusel on perearstidel võimalik kasutada e-konsultatsiooni võimalust, patsiendi suunamisel leiame vastuvõtuaja nädala jooksul.

Koostöö

Kirurgiakliiniku jaoks on tähtis patsientide huvidest lähtuv koostöö Põhja-Eesti perearstide ja maakonnahaiglatega. Kiiritusravi vallas on meil suurepärane koostöö Põhja-Eesti Regionaalhaigla kiiritusravikeskusega.

Õpetava haigla kliinikuna oleme õppebaasiks õpilastele, üliõpilastele ja residentidele Tallinna gümnaasiumidest, Tartu Ülikoolist ja Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolist.

Parimaid ravitulemusi aitab saavutada koostöö haigla kõikide teiste üksustega. Haiglas on kujunenud kliinikutevahelised nn multidistsiplinaarsed meeskonnad, mis tegelevad haiguste ennetamise, diagnoosimise ja ravi, samuti õppe-, teadus- ja arendustööga ning on seetõttu oma tegevusvaldkonna kompetentsikeskused Põhja-Eestis. Kirurgiakliiniku juhtida on nt sellised meeskonnad nagu

  • ülekaalulisuse ravi (koostöös endokrinoloogia, gastroenteroloogia ja taastusraviga);
  • lülisambahaiguste ravi (koostöös neuroloogia, reumatoloogia, valuravi ja taastusraviga);
  • jalahaiguste ravi (koostöös endokrinoloogia, reumatoloogia, veresoontekirurgia ja taastusraviga).

Töötajad

Dr Arak Andrus
Andrus Arak
juhataja
Telefon:
E-post:
andrus.arak [at] itk.ee
Maarja Raja
Maarja Raja
õendusjuht
Telefon:
E-post:
maarja.raja [at] itk.ee
Maimu Toovis foto
Maimu Toovis
assistent
Telefon:
E-post:
maimu.toovis [at] itk.ee
Kirurgiakliinik
Ravi 18, Tallinn

59.42701, 24.75573