Vaegnägijatele
Registratuur ja info:

Anestesioloogia ja intensiivravi keskus

Anestesioloogia ja intensiivravi keskuse töövaldkonnad on intensiivravi, anesteesiad ja valuravi.

AIRK

Anesteesia võimaldab operatsioonide ja muude valulike protseduuride ajaks  kiiresti, turvaliselt ja meeldivalt analgeesia (valu puudumine), ärevuse vähenemise (üldanesteesia ajal ka teadvuse väljalülitamine) ja vajadusel lihaslõõgastuse. Anesteesia ülesanne on tagada organismi füsioloogiline tasakaal (normaalne vererõhk, hapnikusisaldus, hingamine, kehatemperatuur) nii operatsiooni ajal kui ka enne ja pärast seda.

Kui operatsioonile saabuval patsiendil on tõsiseid kaasuvaid haigusi, kohtub ta enne operatsiooni anestesioloogiga polikliinikus. Eesmärk on saavutada operatsiooni ajaks patsiendi optimaalne seisund, vajadusel võib ravi korrigeerida ja konsulteerida eriarstidega. 

Krooniliste valudega patsiente võtavad meie valuarstid vastu Ravi tänaval ja Magdaleena üksuses (onkoloogilised patsiendid).

Intensiivravi osakonnas ravitakse raskes seisundis haigeid. Intensiivravile suunamise tavalisemad põhjused on südame-, hingamis- ja neerupuudulikkus, teadvusehäire, deliirium. Ka pärast suuremat operatsiooni ravime patsienti esimestel  päevadel intensiivravi osakonnas.

Infot patsientide kohta saate intensiivraviarstilt tel 620 7096 (E–R 13.00–14.00, L–P 12.00–14.00). Informatsioon õelt ning elukorralduslikud küsimused tel 620 7094. Lähedase külastamine leppige eelnevalt kokku valvearstiga tel 620 7096.

Anestesioloogia ja intensiivravi keskus
Ravi 18, Tallinn

59.42701, 24.75573

Töötajad

Jaanus Ellermaa
Jaanus Ellermaa
Juhataja
Telefon:
E-post:
jaanus.ellermaa [at] itk.ee
Kati Adamson
Kati Adamson
Õendusjuht
Telefon:
E-post:
kati.adamson [at] itk.ee
Marika Oinus
Marika Oinus
Sekretär
Telefon:
E-post:
marika.oinus [at] itk.ee