Vaegnägijatele
Registratuur:

Nukleaarmeditsiinikeskus

Nukleaarmeditsiinikeskus tegeleb erinevate haiguste diagnoosimisega ja raviga radioaktiivsete ainete abil. Kuna kiirgus võib avaldada inimese organismile kahjulikku toimet, määratakse patsiendile nukleaarmeditsiiniline uuring/raviprotseduur vaid juhul, kui sellest saadav kasu on suurem kui ioniseeriva kiirguse kasutamisega seotud võimalik kahju.

Nukleaarmeditsiinilise uuringu käigus kasutatavad radioaktiivsed ained ei tekita harilikult kõrvalnähte. Radioaktiivne aine kas süstitakse veeni, manustatakse suu kaudu või sissehingatavana. Enamik nukleaarmeditsiinilisi uuringuid on aeganõudvad, kestes poolest tunnist kuni kuue tunnini.

Harilikult pole uuringu/protseduuri läbiviimiseks vaja erilist ettevalmistust. Täpsemat informatsiooni selle kohta saate küsida oma raviarstilt või täpsustada veebilehel toodud kontaktandmete kaudu.

Pärast nukleaarmeditsiinilist uuringut/raviprotseduuri tuleb juua tavapärasest rohkem vedelikku (kuni 2–3 liitrit päevas) ja käia sagedamini WC-s – see aitab radioaktiivse aine kehast kiiremini välja viia. Söömispiiranguid ei ole. Nukleaarmeditsiiniline uuring ei avalda mingisugust mõju Teie enesetundele: pärast uuringut võite jätkata oma igapäevaste toimetustega. Raviprotseduuri järel saate personali käest täpsemad kiirgusohutuse juhised, mis puudutavad suhtlemist kaaskodanikega.

Loe nukleaarmeditsiinilise uuringu ja raviprotseduuri kohta täpsemalt patsiendile mõeldud infolehest.

Nukleaarmeditsiini keskus

Nukleaarmeditsiini keskus
Ravi 18, Tallinn

59.42701, 24.75573

Töötajad

Dr Anne Poksi portree
Anne Poksi
juhataja
Telefon:
E-post:
anne.poksi [at] itk.ee
Jelena Veso-Petrov
Jelena Veso-Petrov
õendusjuht
Telefon:
E-post:
jelena.veso-petrov [at] itk.ee
Kristine Premet portree
Kristine Premet
sekretär
Telefon:
E-post:
kristine.premet [at] itk.ee