Vaegnägijatele
Registratuur:

Patoloogiakeskus

Patoloogia kirjeldab morfoloogiliste meetodite abil elupuhuselt või surmajärgselt võetud rakkude ja koetükkide haiguslikke muutusi. Patoloogiakeskuse  eesmärk on pakkuda haiguste diagnostika ja ravikvaliteedi hindamist ning seeläbi täiustada meditsiiniteadmiste aluseid. Erialase haridusega töötajate kasutada on tänapäevane aparatuur ja uusimad uurimismeetodid. Patoloogiakeskuse arstid kasutavad oma igapäevatöös digipatoloogia süsteemi. Tegemist on uurimismeetodiga, mis võimaldab preparaadiklaasi skaneerimise teel mitmetest kõrgekvaliteedilistest piltidest luua preparaadiklaasi tervikliku pildi ning seeläbi preparaadiklaasi digitaliseerida ning kogu preparaadiklaasil olevat kude kõrge resolutsiooniga monitori kasutades hinnata. Digitaalsel preparaadiklaasil on võrdväärselt võimalik hinnata ja mõõta preparaadiklaasidel paiknevaid kasvajaalasid ning täiendavaid immunohistokeemilisi värvinguid ja programmiosasid kasutades välja arvutada kasvajarakkude hulka preparaadiklaasil.

patoloogia

Lisaks teostame patoanatoomilisi lahanguid ebaselge surma põhjuse väljaselgitamiseks või haigusest põhjustatud surma korral haiguse ja selle kulu hindamiseks, samuti üldise tervishoiu ja ravikvaliteedi seisukohalt vajalikul puhul. Teavet surmaga kaasneva asjaajamise kohta lahkunu lähedasele.

Patoloogiakeskuses on kasutusel kaasaegne ja väga kvaliteetne aparatuur, pädev ja koolitatud personal ning rahvusvahelistele standarditele vastav ISO 15189 akrediteering (akrediteerditeerimistunnistus nr M016). 

Meie keskuse uuringud

Patoloogiakeskusest preparaadiklaaside ning koe- ja rakuplokkide tellimine

Patoloogiakeskus
Herne 33, Tallinn

59.426632331927, 24.757029009718

Töötajad

Erik Tamp
Erik Tamp
juhataja
Telefon:
E-post:
erik.tamp [at] itk.ee
Kristi Laht
Kristi Laht
bioanalüütilise tegevuse juht
Telefon:
E-post:
kristi.laht [at] itk.ee
Sille Mirka
Sille Mirka
sekretär
Telefon:
E-post:
sille.mirka [at] itk.ee