Vaegnägijatele
Registratuur ja info:

Kõrva-, nina- ja kurguhaigustekeskus

Kõrva-, nina- ja kurguhaigustekeskus tegeleb täiskasvanute ja laste kõrva-nina-kurguhaiguste diagnostika, ravi ja kuulmise rehabilitatsiooniga. Keskuse alla kuuluvad kõrva-nina-kurguhaiguste polikliinikud koos kuulmiskeskuse ja häälehäirete kabinetiga.

Kõrva-, nina- ja kurguhaigustekeskus

Kõrva-nina-kurguhaiguste tegevussuunad:

 • luukuulmisimplantatsioonid
 • endoskoopiline nina ja ninakõrvalkoobaste kirurgia
 • keskkõrva mikrokirurgilised operatsioonid
 • nina, kõri ja keskkõrva laserkirurgia
 • kõri mikrokirurgilised operatsioonid
 • nina ja kõrvalestade kuju korrigeerivad operatsioonid
 • kurgumandlite ja adenoidide eemaldamine
 • ninahingamise parandamine ablatsioon- ja lasermeetodil
 • kuulmekile dreenide paigaldus
 • tasakaalu-uuringute teostamine
 • kuulmisuuringud ja kuuldeaparaatide sobitamine ning paigaldamine

Foniaatria ja larüngoloogia

Larüngoloogia kabinet on esimene funktsionaalsete häälehäiretega tegelev keskus Eestis (loodud 1987). Häälehäirete kabinetis kasutab larüngoloog uusimat videoendoskoopilist aparatuuri ja stroboskoopiat kõri ja häälepaelte haiguste diagnostikaks. Häälehäirete kabineti meeskonda kuuluvad ka logopeedid.

Hääleuuringute kabinet on teinud ühisuuringuid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiaga, Tallinna Ülikooliga ja Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemiaga.

Kõrva-nina-kurguhaiguste üksuse arstid ja õed on koolitanud kolleege ning teiste erialade spetsialiste ja õdesid nii meie haiglas kui ka väljaspool.

Kõrva-nina-kurguhaiguste ja pea-kaelakirurgia teenused on laiapõhjalised – alates tavakonsultatsioonidest kuni keeruliste mikrokirurgiliste kõrva- ja kõrioperatsioonideni ning endoskoopiliste ninakõrvalkoobaste operatsioonideni ja ninaplastikani välja.

Keskus on õppe- ja praktikabaas Tartu Ülikooli arstiteaduskonna otorinolarüngoloogia eriala residentidele. Lisaks oleme koolituskeskus kõrva-nina-kurguarstidele, perearstidele, allergoloogidele jt erialade residentidele. Oleme praktikabaas ka Tallinna ja Tartu tervishoiukõrgkoolide õendusala üliõpilastele.

Iseseisvat vastuvõttu peab 6 õde. Nad sobitavad ja paigaldavad kuuldeaparaate, tegelevad pearinglusega patsientide treeninguga, nõustavad patsiente enne operatsioone ja teevad rinomanomeetriat. 

Liikumispuudega patsientidel palume uue kuuldeaparaadi ostuks või meilt ostetud olemasoleva aparaadi seadistuseks ja/või paranduseks pöörduda Kotka Tervisemaja Audiomedi kuulmiskeskusesse  (Kotka tn 12, Tallinn). Teenus on samadel alustel, kui meie haiglas.

KNK arsti ja õe vastuvõtule registreerimise vorm vaegkuuljatele

Kõrva-, nina- ja kurguhaigustekeskuse ambulatoorne vastuvõtt, päevakirurgia, häälekabinet ja statsionaar Magdaleena üksuses
Pärnu mnt 104, Tallinn

59.41682, 24.73878

Kõrva-, nina- ja kurguhaigustekeskuse kuulmiskeskus Tõnismäe polikliinikus
Hariduse 6, Tallinn

59.43068, 24.7415

Töötajad

Maila Rikken
Õendusjuht
Telefon:
E-post:
maila.rikken [at] itk.ee
Silvia Hein
Sekretär
Telefon:
E-post:
silvia.hein [at] itk.ee