Vaegnägijatele
Registratuur:

Uroloogiakeskus

Uroloogiakeskuses osutatakse erakorralist ja plaanilist uroloogilist abi täiskasvanutele üle kogu Eesti. Aastas ravime üle 1600 patsiendi ja teeme rohkem kui 1400 uroloogilist operatsiooni. 

Uroloogiakeskuse peamised tegevussuunad:

Meie keskuses tehakse suurem osa sekkumistest ja operatsioonidest väheinvasiivselt (laparoskoopiliselt või endoskoopiliselt). Väheinvasiivsed meetodid tagavad patsientidele kiirema taastumise, oluliselt vähema valu pärast operatsiooni ja vähem tüsistusi. Laparoskoopilistel operatsioonidel kasutame vaid 3D visualiseerimist, mis aitavad tagada veelgi parema kirurgilise kvaliteedi ja lühendavad operatsiooniaega.

Esimesena Eestis võeti meie keskuses kasutusele 2016 aastal eesnäärme koeproovide võtmise meetod, kus on omavahel ühendatud  magnetresonantstomograafia (MRT) ja ultraheliuuring. Meetod võimaldab ülitäpselt suunata proovikoe võtmist eesnäärme kasvajakahtlasest kohast.

Kõik uro-onkoloogia valdkonna pahaloomulise kasvaja esmadiagnoosiga ja keerulised ning mitmikravi vajavad juhtumid arutatakse läbi onkoloogilises konsiiliumis, kus lisaks uroloogidele osalevad keemia- ja kiiritusraviarstid, radioloogid ja patoloogid. Meil on pikaajaline ja edukas koostöö haigla onkoloogiakeskuse ning Põhja-Eesti Regionaalhaigla kiiritusravi osakonnaga.

E-konsultatsioon on parim koostöövorm perearstidega, mis võimaldab senisest kiiremini patsiente konsulteerida ja neid meie juurde ravile suunata.  

Uroloogiakeskus on koolituskeskuseks paljudele Tartu Ülikooli arstiteaduskonna üliõpilastele ja residentidele.

 2024 aastal alustati eesnäärmevähi varase avastamise teostatavusuuringuga

Uroloogiakeskus
Ravi 18, Tallinn

59.42701, 24.75573

Töötajad

Martin Kivi portree
Martin Kivi
juhataja
Telefon:
E-post:
martin.kivi [at] itk.ee
Merle Paliale
Merle Paliale
õendusjuht
Telefon:
E-post:
merle.paliale [at] itk.ee
Kristiina Pitman
Kristiina Pitman
sekretär
Telefon:
E-post:
kristiina.pitman [at] itk.ee