Kuse- ja suguelundite pahaloomuliste kasvajate kirurgiline ravi
Tegeleme neerupealise-, neeru-, eesnäärme-, kusepõie- ja genitaalorganite vähkkasvajate kirurgilise raviga.
Kõik onkouroloogia valdkonna esmadiagnoosiga pahaloomulise kasvajaga ja keerulised ning mitmikravi vajavad juhtumid arutatakse läbi onkouroloogilises konsiiliumis. Konsiiliumis osalevad lisaks uroloogidele keemia- ja kiiritusraviarstid, radioloogid ja patoloogid. Meil on pikaajaline ja edukas koostöö ITK onkoloogiakeskuse ning Põhja-Eesti Regionaalhaigla kiiritusravi osakonnaga.
Rohkem infot vähiravi kohta leiab ITK vähiravi lehelt
Eesnäärmevähi kirurgiline ravi
Eesnäärmevähi kirurgilist ravi teostatakse ainult väheinvasiivsel meetodil: perkutaanse endoskoopilise radikaalse prostatektoomia abil koos 3D visualiseerimisega.
Selle meetodi eeliseks on kudede parem nähtavus mitmekordse suurenduse abil, mille tulemusena on:
- kudede käsitlemine täpsem
- võimalik paremini säilitada närve erektsiooni säilitamiseks
- verekaotus minimaalne
- operatsiooni kestus lühem
Operatsioon tehakse väikeste nahalõigete kaudu mikroinstrumentide abil. Patsiendile jäävad väiksemad armid, ta tunneb pärast operatsiooni vähem valu, taastub kiiremini ja saab lühema ajaga naasta tavaellu.
Neerupealise kasvajate kirurgiline ravi
Tegeleme neerupealise kasvajate väheinvasiivse laparoskoopilise kirurgilise raviga tihedas koostöös ITK endokrinoloogiakeskusega.
Enne neerupealise kirurgilist ravi uuritakse ja valmistatakse kõik patsiendid põhjalikult ette endokrinoloogide poolt. Patsientide jälgimine pärast operatsiooni toimub samuti koostöös endokrinoloogidega.
Kusepõievähi kirurgiline ravi
Kusiti kaudu kasvaja eemaldamine ehk transuretraalne kusepõie resektsioon (TURB) on näidustatud kusepõie mittelihasinvasiivsete kasvajate puhul.
Operatsioonil kasutatakse kasvajakollete värvimist ehk fotodünaamilist diagnostikat (PDD), mis aitab täpsemalt tuvastada kasvaja kolde ja selle efektiivsemalt eemaldada.
Kui kasvajast on haaratud kusepõielihas, on tavaliselt vajalik kusepõie täielik eemaldamine ehk radikaalne tsüstektoomia. Pärast tsüstektoomiat moodustatakse peensoolest asenduskusepõis või suunatakse uriin nahale tehtud ava kaudu spetsiaalsesse kogumiskotti.